Osteopatia a żołądek

Osteopatia a żołądek

Oddziela ich tak naprawdę tylko kilka gum, czyli gumy osierdzia (worka, w którym jest serce), guma zwana przeponą (oddziela jamę brzuszna od klatki piersiowej oraz gumy otrzewnej (worek w którym są be-be-chy).

Takie bliskie sąsiedztwo serca i żołądka nie może nie mieć wpływu na funkcje tychże narządów.

Jedząc pokarm i połykając powietrze - jest ono magazynowane w dnie żołądka, które jest u góry, czyli pod przepona. Jeśli jest nadmiar powietrza i gazów to dno żołądka mocno uciska przeponę co MUSI mieć wpływ na serce.

Wyobraźcie sobie czasy studenckie, kiedy to jeździliśmy bardzo często autobusami i tramwajami zatłoczonymi.

Przy dużym tłoku każdy na każdego nachodził, był taki ścisk ze nie jedna osoba zemdlała, a nie jedna odchudziła się z portfela.
Taki ścisk powodował duży dyskomfort dla nas, a do tego jak jeszcze jakiś człowiek z niemiłym zapachem się zdarzył - od razu chciałeś uciec.

Serce jest w worku zwanych (o) (na)sierdziem. Ten worek ma między innymi za zadanie dać przestrzeń, oddzielić serce od reszty jamy klatki piersiowej.
Ma dać "pole rezonansowe " do bicia czyli czynności serca.
Jeśli taki żołądek się rozpycha przez gazy itp. to nie dość że mamy ograniczony oddech to jeszcze ma to wpływ na osierdzie.

To jest jedno z bezpośrednich połączeń obu struktur.
Innym połączeniem jest nerw błędny, który unerwia oba narządy, ale o tym kiedy indziej.

Wyżej wymieniony problem może manifestować się: nerwica serca, nerwica żołądka, bólem serca, bólem żołądka, problemy z oddychaniem, problemy z trawieniem, kolkami.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zadbaj o nerki

Zadbaj o nerki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Filtrują osocze oraz produkują mocz, dzięki czemu wszystkie niepożądane elementy są wydalane. Po drugie regulują objętość płynów ustrojowych, wpływają na ciśnienie tętnicze...

Tętnica kręgowa, czyli coś o bólach i zawrotach głowy.

Tętnica kręgowa, czyli coś o bólach i zawrotach głowy.

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Rura kręgowa to jedna z ciekawszych rur w naszym organizmie!

Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Na początku rozmowa przebiega w sposób standardowy – pacjent opowiada o dolegliwościach, osteopata robi notatki, a kolejno przechodzi do anamnezy ...

Nagłe cesarskie cięcie

Nagłe cesarskie cięcie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Otóż osoby urodzone poprzez cesarskie cięcie mają silnie ugruntowane poczucie, że droga którą wybierają jest najlepsza jaką mogli wybrać...