Osteopatia a żołądek

Osteopatia a żołądek

Osteopatia a żołądek

 

Oddziela ich tak naprawdę tylko kilka gum, czyli gumy osierdzia (worka, w którym jest serce), guma zwana przeponą (oddziela jamę brzuszna od klatki piersiowej oraz gumy otrzewnej (worek w którym są be-be-chy).

Takie bliskie sąsiedztwo serca i żołądka nie może nie mieć wpływu na funkcje tychże narządów.

Jedząc pokarm i połykając powietrze - jest ono magazynowane w dnie żołądka, które jest u góry, czyli pod przepona. Jeśli jest nadmiar powietrza i gazów to dno żołądka mocno uciska przeponę co MUSI mieć wpływ na serce.

Wyobraźcie sobie czasy studenckie, kiedy to jeździliśmy bardzo często autobusami i tramwajami zatłoczonymi.

Przy dużym tłoku każdy na każdego nachodził, był taki ścisk ze nie jedna osoba zemdlała, a nie jedna odchudziła się z portfela.
Taki ścisk powodował duży dyskomfort dla nas, a do tego jak jeszcze jakiś człowiek z niemiłym zapachem się zdarzył - od razu chciałeś uciec.

Serce jest w worku zwanych (o)(na) sierdziem. Ten worek ma między innymi za zadanie dać przestrzeń, oddzielić serce od reszty jamy klatki piersiowej.
Ma dać "pole rezonansowe " do bicia czyli czynności serca.
Jeśli taki żołądek się rozpycha przez gazy itp. to niedość ze mamy ograniczony oddech to jeszcze ma to wpływ na osierdzie.

To jest jedno z bezpośrednich połączeń obu struktur.
Innym połączeniem jest nerw błędny, który unerwia oba narządy, ale o tym kiedy indziej.

Wyżej wymieniony problem może manifestować się : nerwica serca, nerwica żołądka, bólem serca, bólem żołądka, problemy z oddychaniem, problemy z trawieniem, kolkami.


<< POWRÓT