OSTEOPATIA WISCERALNA

IBS – stan zapalny jelit

IBS – stan zapalny jelit

Jeśli od jakiegoś czasu borykasz się z problemami gastrycznymi: ból brzucha, zaparcia, rozwolnienie, wzdęcia i nie możesz znaleźć przyczyny swojego cierpienia to może być IBS!

Osteopatia a żołądek

Osteopatia a żołądek

Oddziela ich tak naprawdę tylko kilka gum, czyli gumy osierdzia (worka, w którym jest serce), guma zwana przeponą (oddziela jamę brzuszna od klatki piersiowej oraz gumy otrzewnej (worek w którym są be-be-chy).

Choroba Leśniewskiego - Crohna

Choroba Leśniewskiego - Crohna

Choroba Crohna do tej pory nie ma jawnej etiologii, dlatego duże pole manewru ma terapia Osteopatyczna, którą przez swoją mało inwazyjność - można wprowadzić jako komponenta terapeutyczna - ale nie jako mono terapia..

Wrzody

Wrzody

Wrzód to swego rodzaju ubytek w błonie śluzowej żołądka bądź dwunastnicy, mający kształt krateru...

Krew w kale

Krew w kale

Czasami jednak zdarza się, że krwi nie widać gołym okiem, jest to tzw. krew utajona, bądź kał może mieć smolistą formę (bardzo ciemny bądź czarny kolor), co prawdopodobnie oznacza krwawienie z górnego odcinka przewodu pokarmowego...

Zadbaj o nerki

Zadbaj o nerki

Filtrują osocze oraz produkują mocz, dzięki czemu wszystkie niepożądane elementy są wydalane. Po drugie regulują objętość płynów ustrojowych, wpływają na ciśnienie tętnicze...

Bolesne miesiączki

Bolesne miesiączki

Drogie Panie, czy macie bolesne miesiączki?

Czy wiecie dlaczego tak się dzieje?

Co z tym możecie zrobić?

Przepona

Przepona

Wujku Adamie co to są przepony ?