Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

Każda matka po cesarskim cięciu CC. powinna się zgłosić do Osteopaty lub fizjoterapeuty ze względu na zrosty i napięcia, które mogą być tworzone po tym zabiegu!
Można oszczędzić sobie takich problemów jak problemy z układem ginekologicznym, gastrycznym, moczowym. Często kobiety po CC maja potem problemy z kręgosłupem.

Dziecko podczas naturalnego porodu przechodzi przez kanał rodny, co ma wielkie znaczenie dla jego rozwoju.
Także ma tu duże znaczenie flora bakteryjna pełniąca zbawienny wpływ na dziecko!
AO

Cesarskie cięcie

Zgłasza się do nas wiele matek po cesarskim cięciu, jedne świadomie wybrały taką metodę porodu inne zaś nie miały wyboru.

Jednak zauważyć można, że wciąż kobiety nie są w pełni świadome z czym wiąże się urodzenie dziecka poprzez cesarskie cięcie. Więc chcielibyśmy pokrótce Wam to przybliżyć, byście mogły dokonać bardziej świadomego wyboru.

Jest to operacja brzuszna, która może wiązać się z szeregiem komplikacji takimi jak: zakrzepy, zatory, krwawienie czy histerektomia.

Oczywiście poród naturalny też może nieść za sobą różnego rodzaju konsekwencje, jednak warto zauważyć, że natura nie zrobiła tego na złość człowiekowi, ten rodzaj wydania potomka na świat ma swój biologiczny sens.

Nie negujemy wyboru mam, bo oczywiście nie każdy jest w stanie urodzić naturalnie, ale mamy nie powinny zapominać, że warto sprawdzić po porodzie czy z niemowlakiem wszystko jest w najlepszym porządku, ponieważ nie każdą nieprawidłowość widać na pierwszy rzut oka. Tu z pomocą może przyjść osteopatia pediatryczna, specjalista pomoże uwolnić wasze skarby od napięć oraz wskaże z którymi obszarami należy pracować.

Efekty cesarskiego cięcia widać także podczas karmienia dziecka, gdyż mają na to wpływ te same hormony, które wytwarzane są podczas porodu. Ból łagodzony jest przez endorfiny, które jednocześnie stymulują wydzielanie prolaktyny odpowiedzialnej za produkcję mleka. Natomiast skurcze poporodowe wywoływane są przez oksytocynę, dokładnie ten sam hormon, który odpowiada za wyrzut mleka podczas ssania – cesarskie cięcie może wpłynąć na zaburzenie tego procesu. Ponadto poziom endorfin w pokarmie matki może być niższy, co sprawia, że karmienie może być krótsze i trudniejsze.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie chcemy negować żadnej z metod, jednak jeśli ma się wybór, warto dokonać go świadomie, jak najlepiej dla dziecka i samej siebie.
Wyżej wymienionym problemem zajmie się Adam i Krzysztof, a także Monika Ewa Marta


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Narodziny pośladkowe

Narodziny pośladkowe

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Dzieci urodzone pośladkowo zazwyczaj stwarzają sobie różne możliwości, jednak później miewają dylemat w jaką stronę najlepiej pójść...

Osteopatia pediatryczna a dotyk

Osteopatia pediatryczna a dotyk

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Jesli ktoś zwraca się do nas agresywnie podniesionym głosem, zamiast normalnie z nami rozmawiać jak się czujecie?

A jak dotyka nasze ciało bez wyraźnego przyzwolenia jak wówczas to odbieramy ? 

Osteopatia dziecięca

Osteopatia dziecięca

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Dzieci są niezniszczone przez system.
Dzieci są naturalne - bo po co miały by oszukiwać ? Dziecko albo jest szczęśliwe albo czegoś mu brakuje.

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Można oszczędzić sobie takich problemów jak problemy z układem ginekologicznym, gastrycznym, moczowym...