Osteopatia - Niemowlęta

Osteopatia - Niemowlęta

Osteopatia - Niemowlęta

 

Krzyk niemowlęcia w nocy jest nierozwiązaną zagadką dla zdesperowanych rodziców – jednak w rozwikłaniu jej może pomóc osteopata!

Czy Twoje dziecko mało sypia, często płacze i wygląda jakby nie czuło się dobrze, a ciąża i poród miały trudny przebieg? 
Osteopata może przyczynę wykryć podczas wizyty z niemowlakiem i badania jego czaszki. 
Może on przykładowo nie wyczuwać rytmu kranialnego (delikatnego, regularnego rozciągania i kurczenia się czaszki), gdy ten ruch jest ograniczony, osoba ma wrażenie, jakby nosiła za ciasny kapelusz. 
Jako przykład można podać trzymiesięczne dziecko, które miało taki problem. Podczas terapii osteopata zaczął wyczuwać lekkie ruchy – jakby kamień zamieniał się w balon. Koniec wizyty wyglądał tak, że dziecko przestało płakać i co raz bardziej się rozluźniało. W domu zaś przespało 14 godzin. Bez wątpienia była to ulga dla małego pacjenta, stąd tak długi sen. 
Narodziny dziecka to najważniejsze wydarzenie. Na ciało, a zwłaszcza głowę potomka działają ogromne siły. U niektórych dzieci naturalne mechanizmy regulacji i zdolności do samowyleczenia są niewystarczające, aby zrekompensować zaburzenia wywołane przy porodzie. Efektem tego są np.: lekka asymetria czaszki, kręcz szyi, minimalne ściśnięcie połączeń kości czaszki, wzrost naprężenia w otworach czaszkowych, a to negatywnie wpływa na nerwy i naczynia.

Drodzy rodzice, warto więc wiedzieć, że wczesna terapia osteopatyczna może spowodować, że nadmierne napięcie i ograniczenia ruchowe układu kostnego, mięśni, powięzi, stawów i narządów, organizm koryguje samoistnie – bez narażania dziecka na nieprzyjemne dolegliwości.


<< POWRÓT