Niemowlęta

Niemowlęta

Krzyk niemowlęcia w nocy jest nierozwiązaną zagadką dla zdesperowanych rodziców – jednak w rozwikłaniu jej może pomóc osteopata!

Czy Twoje dziecko mało sypia, często płacze i wygląda jakby nie czuło się dobrze, a ciąża i poród miały trudny przebieg?

Osteopata może przyczynę wykryć podczas wizyty z niemowlakiem i badania jego czaszki. Może on przykładowo nie wyczuwać rytmu kranialnego (delikatnego, regularnego rozciągania i kurczenia się czaszki), gdy ten ruch jest ograniczony, osoba ma wrażenie, jakby nosiła za ciasny kapelusz.

Jako przykład można podać trzymiesięczne dziecko, które miało taki problem. Podczas terapii osteopata zaczął wyczuwać lekkie ruchy – jakby kamień zamieniał się w balon. Koniec wizyty wyglądał tak, że dziecko przestało płakać i coraz bardziej się rozluźniało. W domu zaś przespało 14 godzin. Bez wątpienia była to ulga dla małego pacjenta, stąd tak długi sen.

Narodziny dziecka to najważniejsze wydarzenie. Na ciało, a zwłaszcza głowę potomka działają ogromne siły. U niektórych dzieci naturalne mechanizmy regulacji i zdolności do samowyleczenia są niewystarczające, aby zrekompensować zaburzenia wywołane przy porodzie. Efektem tego są np.: lekka asymetria czaszki, kręcz szyi, minimalne ściśnięcie połączeń kości czaszki, wzrost naprężenia w otworach czaszkowych, a to negatywnie wpływa na nerwy i naczynia.

Drodzy rodzice, warto więc wiedzieć, że wczesna terapia osteopatyczna może spowodować, że nadmierne napięcie i ograniczenia ruchowe układu kostnego, mięśni, powięzi, stawów i narządów, organizm koryguje samoistnie – bez narażania dziecka na nieprzyjemne dolegliwości.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Można oszczędzić sobie takich problemów jak problemy z układem ginekologicznym, gastrycznym, moczowym...

Asymetria ułożenia

Asymetria ułożenia

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Czym jest asymetria ułożeniowa niemowląt, jak można sobie z tym poradzić?

OSTEOPATIA może pomóc także Twojemu dziecku!

OSTEOPATIA może pomóc także Twojemu dziecku!

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Wciąż można się spotkać z opinią, że niemowlaki na tyle łatwo się dostosowują i zachowują równowagę mięśniową i szkieletową nie zależnie od sił zewnętrznych działających na nie. Jednak nie jest to prawda.

Zespół Downa, Trisomia 21

Zespół Downa, Trisomia 21

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Trisomia 21, to zespół wad wrodzonych, wywołany przez obecność dodatkowego chromosomu 21.