Olej lniany

Olej lniany

OLEJ LNIANY – poznajcie się!

Jest pozyskiwany z nasion lnu, to natomiast mieszanina tłuszczu o właściwościach bioaktywnych, w której skład wchodzą triacyloglicerole, fosfolipidy i wolne kwasy tłuszczowe. Ma on wysoką zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, ma korzystny stosunek omega-3 do omega-6. A ponieważ obecnie jest problemem zaburzona proporcja dostarczanych kwasów omega, dlatego olej lniany jest dobrą opcją dla tych, którzy chcą dostarczyć te ważne składniki do organizmu.

Olej lniany znajdzie zastosowanie u osób walczących z otyłością. Jak się okazuje jego 5-6g dziennie wpływa na zmniejszenie stanu zapalnego, wynikającego z nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej trzewnej.

Kolejną zaletą oleju jest to, że zmniejsza ryzyko rozwoju raka piersi, a to dzięki wysokiej zawartości kwasu alfa-linolenowego oraz bioaktywnych składników. Wpływ mają także roślinne ligany, mające silne działanie antyoksydacyjne.

Udar to bardzo częsta przyczyna śmierci. Suplementacja diety olejem lnianym podczas epizodów niedokrwienia i reperfuzji wykazuje działanie protekcyjne.

Wykazano w badaniach, że olej lniany zmniejsza stres oksydacyjny generowany epizodem niedokrwienia i reperfuzji, a dodatkowo wpływa na zwiększenie stężenia neurotroficznego czynnika pochodzenia mózgowego – BDNF, który jest odpowiedzialny za właściwe funkcjonowanie komórek nerwowych, ich wzrost, różnicowanie i metabolizm.

Tak więc biorąc pod uwagę tylko kilka zalet, które niesie za sobą włączenie do diety oleju lnianego, myślę, że warto przemyśleć jego zakup! Jest łatwo dostępny, a może przynieść dużo dobrego. Działa przeciwzapalnie, antynowotworowo, kardio- i neuroprotekcyjnie.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Olej lniany

Olej lniany

DIETETYKA DZIECIĘCA

Jest to olej, który bogaty jest w wiele wartościowych składników i znajdzie zastosowanie w wielu dolegliwościach. Poznajcie go!

Choroba Hashimoto a dieta

Choroba Hashimoto a dieta

DIETETYKA DZIECIĘCA

Osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy oraz chorobę Hashimoto często zmagają się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu LDL i trójglicerydów, a także ze zwiększoną masą ciała. I tu wkracza dieta!

Ile dzieci powinny zjadać?

Ile dzieci powinny zjadać?

DIETETYKA DZIECIĘCA

Dziś przyjrzymy się kwestii ilości posiłków u dzieci powyżej 1. Roku życia. Pokaże, że nie musisz biegać za swoim maluchem z łyżką, by choć trochę skubnął.

Zmiany preferencji żywieniowych u dzieci

Zmiany preferencji żywieniowych u dzieci

DIETETYKA DZIECIĘCA

To coraz częstszy dylemat, z którym rodzice wraz z dziećmi zgłaszają się do gabinetu dietetyka.