Energetyk - pić czy nie pić?

Energetyk - pić czy nie pić?

Napoje energetyczne w dzisiejszych czasach to bardzo popularna używka.

Niestety już coraz młodsze osoby sięgają po ten rodzaj napojów.
Producenci prześcigają się w reklamowaniu swoich produktów, przykuwające uwagę opakowania, coraz to nowsze smaki i rodzaje. Znajdzie się coś nawet dla osób „dbających” o linie, mianowicie energetyki z oznaczeniem „light”. A my nie wiele myśląc, co taki produkt ma w swoim składzie i jakie konsekwencje ma, spożywanie tych napojów sięgamy po nie!

Warto zaznaczyć, że ten rodzaj produktu jest przeznaczony dla dorosłych w przypadkach, gdy potrzebne jest zmniejszenie uczucia zmęczenia czy poprawy wydolności organizmu. Jednak nie jest to najlepsza metoda, jaką można wybrać. Jest sporo alternatyw, a na pewno znacznie zdrowszych!

Przez to, że napoje energetyczne zawierają w składzie duże ilości cukru, kofeiny i tauryny przez jakiś czas działają pobudzająco, jednak gdy zastrzyk energii przestaje działać, nadchodzi znużenie i senność. I często w takiej chwili sięga się po kolejny i kolejny napój. Jest to najprostsza droga do uzależnienia się od tego rodzaju używek.

Przy częstym spożywaniu możemy mieć problemy nie tylko z układem pokarmowym, ale i z sercem. W tym przypadku warto znać umiar, by stan naszego zdrowia nie uległ pogorszeniu.

Oczywiście nie można nikomu niczego zabronić, ale warto pomyśleć i po pewne artykuły sięgać z głową!

Często sięgamy po wyżej wymienione produkty ze względu na uczucie zmęczenia. Uczucie to powinno być zniwelowane u źródła, dlatego zapraszamy na terapie, aby Twoje ciało szybciej osiągało stan relaksu.

Kto? Ewa, Marta, Adam.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

IBS – stan zapalny jelit

IBS – stan zapalny jelit

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jeśli od jakiegoś czasu borykasz się z problemami gastrycznymi: ból brzucha, zaparcia, rozwolnienie, wzdęcia i nie możesz znaleźć przyczyny swojego cierpienia to może być IBS!

Muzyka ciała

Muzyka ciała

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Między innymi z bicia serca .. oddechu, pulsujących tętnic, strumyczków żylnych, wolnych pływów limfatycznych. Jest to także ruch kości czaszki, ruch gum wewnątrz czaszki...

Ból trzustki

Ból trzustki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Trzustka jest bardzo ważnym elementem wśród różnych części w naszym mechanizmie. Powstaje ona z dwóch zawiązków, grzbietowego i brzusznego, będących uchyłkami dwunastnicy. 

Chrapanie

Chrapanie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Chrapiesz? A może ktoś z Twoich bliskich ma z tym problem? Nie raz pewnie obudziłeś się, bo ktoś śpiący obok albo nawet zza ściany przerwał Ci sen swoim chrapaniem.