Energetyk - pić czy nie pić?

Energetyk - pić czy nie pić?

Energetyk - pić czy nie pić?

Napoje energetyczne w dzisiejszych czasach to bardzo popularna używka.

Niestety już coraz młodsze osoby sięgają po ten rodzaj napojów. 
Producenci prześcigają się w reklamowaniu swoich produktów, przykuwające uwagę opakowania, coraz to nowsze smaki i rodzaje. Znajdzie się coś nawet dla osób „dbających” o linie, mianowicie energetyki z oznaczeniem „light”. A my nie wiele myśląc co taki produkt ma w swoim składzie i jakie konsekwencje ma spożywanie tych napojów sięgamy po nie!!

Warto zaznaczyć, że ten rodzaj produktu jest przeznaczony dla dorosłych w przypadkach, gdy potrzebne jest zmniejszenie uczucia zmęczenia czy poprawy wydolności organizmu. 
Jednak nie jest to najlepsza metoda jaką można wybrać.. Jest sporo alternatyw, a na pewno dużo zdrowszych!

Przez to, że napoje energetyczne zawierają w składzie duże ilości cukru, kofeiny i tauryny przez jakiś czas działają pobudzająco, jednak, gdy zastrzyk energii przestaje działać, nadchodzi znużenie i senność. I często w takiej chwili sięga się po kolejny i kolejny napój. Jest to najprostsza droga do uzależnienia się od tego rodzaju używek.

Przy częstym spożywaniu możemy mieć problemy nie tylko z układem pokarmowym, ale i z sercem. W tym przypadku warto znać umiar, by stan naszego zdrowia nie uległ pogorszeniu.

Oczywiście nie można nikomu niczego zabronić, ale warto pomyśleć i po pewne artykuły sięgać z głową!

Często sięgamy po wyżej wymienione produkty ze względu na uczucie zmęczenia 
Uczucie to powinno być zniwelowane u źródła dlatego zapraszamy na terapie aby Twoje ciało szybciej osiągało stan relaksu 
Kto? Ewa Marta Adam


<< POWRÓT