Energetyk - pić czy nie pić?

Energetyk - pić czy nie pić?

Napoje energetyczne w dzisiejszych czasach to bardzo popularna używka.

Niestety już coraz młodsze osoby sięgają po ten rodzaj napojów.
Producenci prześcigają się w reklamowaniu swoich produktów, przykuwające uwagę opakowania, coraz to nowsze smaki i rodzaje. Znajdzie się coś nawet dla osób „dbających” o linie, mianowicie energetyki z oznaczeniem „light”. A my nie wiele myśląc, co taki produkt ma w swoim składzie i jakie konsekwencje ma, spożywanie tych napojów sięgamy po nie!

Warto zaznaczyć, że ten rodzaj produktu jest przeznaczony dla dorosłych w przypadkach, gdy potrzebne jest zmniejszenie uczucia zmęczenia czy poprawy wydolności organizmu. Jednak nie jest to najlepsza metoda, jaką można wybrać. Jest sporo alternatyw, a na pewno znacznie zdrowszych!

Przez to, że napoje energetyczne zawierają w składzie duże ilości cukru, kofeiny i tauryny przez jakiś czas działają pobudzająco, jednak gdy zastrzyk energii przestaje działać, nadchodzi znużenie i senność. I często w takiej chwili sięga się po kolejny i kolejny napój. Jest to najprostsza droga do uzależnienia się od tego rodzaju używek.

Przy częstym spożywaniu możemy mieć problemy nie tylko z układem pokarmowym, ale i z sercem. W tym przypadku warto znać umiar, by stan naszego zdrowia nie uległ pogorszeniu.

Oczywiście nie można nikomu niczego zabronić, ale warto pomyśleć i po pewne artykuły sięgać z głową!

Często sięgamy po wyżej wymienione produkty ze względu na uczucie zmęczenia. Uczucie to powinno być zniwelowane u źródła, dlatego zapraszamy na terapie, aby Twoje ciało szybciej osiągało stan relaksu.

Kto? Ewa, Marta, Adam.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu

OSTEOPATIA

Nie ma czego się wstydzić, gdyż wiele osób zmaga się z tą dolegliwością, często w zaciszu własnego domu, zamiast poprosić o pomoc specjalistę...

Szczękościsk

Szczękościsk

OSTEOPATIA

Zanim dobierze się rodzaj terapii, by pozbyć się szczękościsku, ważne jest ustalenie przyczyn jego wystąpienia. Ponieważ rodzaj leczenia będzie inny podczas, gdy jest to efekt stanów zapalnych czy ropni, a inny, gdy pojawi się po doznanym urazie. 

Twoje stopy!

Twoje stopy!

OSTEOPATIA

Bardzo często pacjenci się dziwią ze podczas wizyt każemy zdejmować skarpety - ano właśnie dlatego ze stopy nam powiedzą to co pacjent zapomni!

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów

OSTEOPATIA

Kwintesencja tego doświadczenia jest by potraktować tę chorobę jako ścieżkę życia i zdrowia. Ta choroba budzi do zmian i zainteresowania się fizjologią człowieka...