Osteopatia - Nerwica

Osteopatia - Nerwica

Osteopatia - Nerwica

Gdy bylismy dziećmi - bylismy wolni

Wolni od oceniania
Wolni od przymusu
Wolni od establishmentu

Nie musieliśmy nic , jedynie posprzątać swój pokój.

Nikt nie wtrącał się w nasz świat wewnętrzny - gdzie królowały piękne idee i dobro.

Po wielu latach , egzaminach, studiach , zmienionych pracach - staliśmy się mechanizmem , neurotycznym, wysoce wyspecjalizowanym w wykonywaniu czynności użytecznych.

Nerwica dotyka aż 60% społeczeństwa , oczywiście u niektórych nie manifestuje się jeszcze objawami wegetatywnymi.

Jednym ze sposobów pracy z nerwicą jest „ powrót do Ciała , powrót do korzeni” .
Dzieci są uziemione, chodzą na boso, za paznokciami maja brud - chyba że neurotyczni rodzice próbują już im zabrać ostatni bastion wolności.

Uważam, że to rodzice powinni uczyć się na powrót - od dzieci - naturalności , uziemienia i uważności(AO).

Czym jest nerwica? Jakie jej rodzaje występują?

Dziś chcielibyśmy pokrótce opisać nerwicę, chorobę, która występuje w wielu odmianach. My skupimy się na kilku wybranych.

Nerwica, inaczej nazywana zaburzeniami lękowymi wywoływana jest przez szereg różnych czynników, najczęściej tych z życia codziennego. Są to między innymi stresująca praca, nawarstwiające się obowiązki i pośpiech, relacje rodzinne czy towarzyskie.
Elementy te występujące razem bądź osobno doprowadzają to momentu, w którym zaczynamy odczuwać irracjonalny lęk.
Grupa tych schorzeń ma część objawów charakterystycznych, niezależnie od rodzaju nerwicy. Są to następujące objawy:
• niepokój psychiczny i/lub fizyczny;
• nieproporcjonalne zmęczenie (astenia);
• problemy seksualne;
• problemy ze snem (bezsenność albo nadmierna senność);
• objawy hipochondryczne.
Zaś rodzaje nerwic, które chcielibyśmy przybliżyć to:

Nerwica żołądka, podczas której odczuwana jest ciężkość na żołądku, dyskomfort w tej części ciała oraz uczucie pełności, niezależnie czy zjedzono dużo czy mało posiłku. Ponadto dokuczliwe są wówczas niestrawność, zgaga, bóle brzucha oraz problemy z przełykaniem.

Częstymi dolegliwościami są również biegunka, zatwardzenia, częste oddawanie gazów, mdłości lub wymioty, zmęczenie i problemy ze snem.

Nerwica serca, ujawnia się poprzez problemy z układem nerwowym i układem krążenia. Występuje także silny niepokój i obawa o własne życie. Osoba jest przekonana, że choruję na poważne schorzenie związane z sercem. W skrajnych przypadkach może mieć poczucie zawału.
Nerwica lękowa, której najczęstszą przyczyną jest ukrywanie i tłumienie emocji. Pojawia się wówczas uczucie lęku, niepokoju i zagrożenia. Chory boi i się nie tylko o życie swoje i bliskich, ale także opinii innych osób. Często przy tym rodzaju nerwicy pojawia się drżenie rąk i nóg, nadmierne pocenie się oraz problemy z oddychaniem.

Nerwica wegetatywna pojawia się pod wpływem silnych bodźców i stresu, co wpływa na rozregulowanie układu nerwowego. Mogą przy tym wystąpić problemy z pracą organizmu (np.: układu krwionośnego czy trawiennego).W rezultacie często pojawiają się wrzody żołądka bądź nadciśnienie tętnicze.
Nerwica histeryczna, to rodzaj, w której chory nieustannie martwi się o własne zdrowie. Wędruje od lekarza do lekarza, a gdy słyszy diagnozę, że jest zdrowy i nic mu nie dolega, jest rozdrażniony, ponieważ, uważa, że taka odpowiedź specjalisty jest błędna. On jest przekonany, że coś mu dolega, a lekarz nie potrafi tego prawidłowo zdiagnozować. Ten rodzaj nerwicy może prowadzić do wystąpienia niedowładów, utraty przytomności, napadów podobnych do padaczki, czasowej ślepoty, problemów z oddychaniem i przełykaniem. Jednak za te objawy najczęściej odpowiada właśnie nerwica.

Z każdym rodzajem nerwicy można sobie poradzić, wystarczy udać się do odpowiedniego specjalisty po pomoc. On dobierze indywidualną terapię, w zależności od potrzeb pacjenta.

Kto u nas pomoże ? Każdy terapeuta !
( proszę pamiętać jednak że terapia która proponujemy nie może być mono terapią, ze względu na to ze problemy nerwicowe są interdyscyplinarne


<< POWRÓT