Nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu

Czy problem nietrzymania moczu dotyczy Ciebie bądź kogoś z bliskich?

Nie ma czego się wstydzić, gdyż wiele osób zmaga się z tą dolegliwością, często w zaciszu własnego domu, zamiast poprosić o pomoc specjalistę.

Wychodzimy więc naprzeciw problemowi i tym, którzy boją się mówić o nietrzymaniu moczu. Część z Was pewnie nie wie, że nie tylko seniorzy mogą uskarżać się na takie dolegliwości, często dotykają one młodych osób w sile wieku.

Niestety statystycznie to kobiety chorują częściej od mężczyzn. Uwarunkowane jest to kilkoma następującymi czynnikami: u kobiet starszych może mieć to związek z fizjologicznym zwiotczeniem mięśni dna miednicy, u młodszych osób może być to spowodowane chorobą układu moczowego, przebytymi porodami – zwłaszcza, gdy odbywały się siłami natury. Ponadto nietrzymanie moczu może być wynikiem różnego rodzaju urazów, zabiegów chirurgicznych, a u mężczyzn chorób związanych z prostatą.

W tym przypadku pomoc można znaleźć u nas. Osteopatia w odróżnieniu od medycyny tradycyjnej, nie skupia się jedynie na mięśniach dna miedniczy, ale co ważne na zabiegach wykonywanych na poziomie strukturalnym, wewnętrznym oraz cranialnym.

Ponadto stosuje się fizjoterapię, która obejmuje m.in.: kinezyterapię (ćwiczenia fizyczne, biofeedback), zabiegi fizykalne oraz masaż medyczny.

Nie wstydź się swoich dolegliwości, my wysłuchamy z jakimi problemami się borykasz i z chęcią pomożemy w walce z nimi!!

Kto u nas pomoże ?
Marta, Monika, Adam, Krzysztof


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Złamania

Złamania

OSTEOPATIA

Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego...

Palenie papierosów

Palenie papierosów

OSTEOPATIA

Papierosek na śniadanie, na obiad i kolacje, w przerwie na kawkę i gdy za dużo stresów…

Bóle głowy

Bóle głowy

OSTEOPATIA

Organizm nasz jest dość precyzyjnie skonstruowany. W obrębie tych dwóch struktur przechodzi kanał w którym płynie płyn mózgowo rdzeniowy...

Dna moczanowa

Dna moczanowa

OSTEOPATIA

Zamiast nagle dostać udaru, czy zawału już teraz dzięki tej chorobie możesz postawić wszystko na jedna kartę - ZDROWIE...