Nóżka na nóżkę

Nóżka na nóżkę

Nóżka na nóżkę

Dlaczego nie powinno się zakładać nogi na nogę?

Jest to bardzo zły nawyk!

Krzyżowanie nóg rozluźnia mięśnie brzucha, przez co mięśnie pleców muszą się napiąć w celu podtrzymania kręgosłupa.

Może też po dłuższym czasie spowodować ból pleców.

Poza kręgosłupem obciążony jest również dysk, gdyż w większości przypadków podczas trzymania nogi na nogę jesteśmy zgarbieni, więc przy częstym długotrwałym utrzymywaniu takiej postawy prowadzi to do powstania trwałych wad.

Ponadto w takiej pozycji wzrasta ciśnienie krwi, gdyż nie tylko uciskany jest nerw, ale także zgniatane są żyły, wówczas przepływ przekierowany jest do tych, które nie są zamknięte, co powoduje podwyższenie ciśnienia.

Nawyk ten prowadzi często do uszkodzenia żył, zwłaszcza u osób ze skłonnościami do żylaków. Najbardziej powinno się uważać, gdy występuje nadwaga, ciąża, bądź jest się obciążonym genetycznie.

Narażone są także biodra, które u osób nadużywających krzyżowania nóg, powoduje zmianę ustawienia bioder na nieprawidłową. Spowodowane jest to nienaturalną pozycją dla miednicy i aby równoważyć to nierównomierne położenie, może się ona odkształcać.

Warto zwrócić na to uwagę w życiu codziennym i starać się oduczyć tego złego nawyku.

Jeśli dany nawyk jest silny - zapraszamy na terapie kończyn dolnych - rozmazujecie napięte mięśnie i dzięki temu Wasze nogi szybciej oduczą się złego nawyku

Kto u nas pomoże ? Ewa i Marta !


<< POWRÓT