Nóżka na nóżkę

Nóżka na nóżkę

Dlaczego nie powinno się zakładać nogi na nogę?

Jest to bardzo zły nawyk!

Krzyżowanie nóg rozluźnia mięśnie brzucha, przez co mięśnie pleców muszą się napiąć w celu podtrzymania kręgosłupa.

Może też po dłuższym czasie spowodować ból pleców.

Poza kręgosłupem obciążony jest również dysk, gdyż w większości przypadków podczas trzymania nogi na nogę jesteśmy zgarbieni, więc przy częstym długotrwałym utrzymywaniu takiej postawy prowadzi to do powstania trwałych wad.

Ponadto w takiej pozycji wzrasta ciśnienie krwi, gdyż nie tylko uciskany jest nerw, ale także zgniatane są żyły, wówczas przepływ przekierowany jest do tych, które nie są zamknięte, co powoduje podwyższenie ciśnienia.

Nawyk ten prowadzi często do uszkodzenia żył, zwłaszcza u osób ze skłonnościami do żylaków. Najbardziej powinno się uważać, gdy występuje nadwaga, ciąża, bądź jest się obciążonym genetycznie.

Narażone są także biodra, które u osób nadużywających krzyżowania nóg, powoduje zmianę ustawienia bioder na nieprawidłową. Spowodowane jest to nienaturalną pozycją dla miednicy i aby równoważyć to nierównomierne położenie, może się ona odkształcać.

Warto zwrócić na to uwagę w życiu codziennym i starać się oduczyć tego złego nawyku.

Jeśli dany nawyk jest silny - zapraszamy na terapie kończyn dolnych - rozmazujecie napięte mięśnie i dzięki temu Wasze nogi szybciej oduczą się złego nawyku.

Kto u nas pomoże? Ewa i Marta!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Powrót energii

Powrót energii

OSTEOPATIA

„Z pomocą terapii Osteopatycznej uczucie ucisku w mojej głowie zelżało, powróciła mi energia i powoli odzyskiwałem siły „ Mądrość Ciała”.

Ból

OSTEOPATIA

Stoisz w aptece kolejka dłuuuga... starsza Pani kupuje 10 opakowań leków przeciwbólowych. Spytana czy wystarczy przez farmaceutkę - odpowiedziała tak - na tydzień...

Twoje stopy!

Twoje stopy!

OSTEOPATIA

Bardzo często pacjenci się dziwią ze podczas wizyt każemy zdejmować skarpety - ano właśnie dlatego ze stopy nam powiedzą to co pacjent zapomni!

Fibromialgia

Fibromialgia

OSTEOPATIA

Fibromialgia cechuje się przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów jak również występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli punktów umiejscowionych na ciele o nadmiernej wrażliwości na ucisk...