Bóle głowy

Bóle głowy

Bóle głowy

Kiedy zaczynałem praktykę medyczną gdzieś głęboko wierzyłem że istnieją sposoby by uzdrowić ciało .

Były to trywialne wierzenia warunkowane dzieciństwem i idealizmem.

Po wielu latach nauki i praktyki - wiem że jest to możliwe.

Terapia o której mowa to połączenie perfekcyjnej znajomości anatomii i fizjologii oraz intencji z poziomu serca.

Mowa o Terapii Kranio - Sakralnej.

Nazwa pochodzi od dwóch części naszego organizmu - czaszki i kości krzyżowej.

Organizm nasz jest dość precyzyjnie skonstruowany. W obrębie tych dwóch struktur przechodzi kanał w którym płynie płyn mózgowo rdzeniowy.
Idąc dalej w obrębie tych struktur jest także opona twarda czyli długa guma która wchodzi do czaszki i dzieli się na kilka podłużnych i poprzeczna gumę.

Mowa o sierpie móżdżku, sierpie mózgu i namiocie móżdżku.

Te struktury tworzą pewną linie napięć i warunkują homeostazę membranową.

Pomijając szczegółowa anatomię - struktury te mogą najprościej mówiąc powodować bóle głowy , migreny, napięcia i inne problemy takie jak szumy uszne czy zawroty głowy
I o tym dziś będzie mowa (AO).

Czy terapia czaszkowa może pomóc na bóle głowy?

Oczywiście, że tak! Najlepiej potwierdzi to przybliżenie jednej z historii pacjenta.
Pacjent w wieku 18 lat, uległ wypadkowi na motorze, po tygodniu udał się do lekarza pierwszego kontaktu skarżąc się na bóle głowy i szyi.
Miał wykonane badania, które zawierały niepełne zdjęcie kręgów szyjnych, ale natomiast przedstawiało odprostowanie kręgosłupa szyjnego.
Gdy kolejne wykonane zdjęcia nie wniosły nic nowego, pacjent został zbadany manualnie, okazało się, że wystąpiła rozlana wrażliwość tkankowa, która była wtórna w odniesieniu do bólu więzadłowego i bólu opon. W efekcie ujawniono także, że podstawa czaszki jest uciskana i ma ograniczoną ruchomość.

Początkowo terapia skupiała się na przywróceniu ruchomości. Kolejno wdrażano trakcję manualną, ukierunkowane hamowanie, delikatne rozluźnianie tkanki łącznej oraz aktywację odruchu związanego z rotacją gałek ocznych. Nad uciskiem pracowano poprzez techniki trakcji, które mają za zadanie oddzielić potylicę od skrzydeł kości klinowej. Na koniec skupiono się na mobilizacji powięzi i żeber. Po skończonej terapii pacjent mógł normalnie funkcjonować, bez uczucia dyskomfortu wywołanego przez uciążliwe bóle.

Jeśli Ciebie tez dręczą bóle głowy, nie tylko takie, które są konsekwencją różnego rodzaju urazów, zapraszamy do nas!

Kto pomoże ?

Osteopaci ! Adam i Krzysztof !


<< POWRÓT