Bóle głowy

Bóle głowy

Kiedy zaczynałem praktykę medyczną gdzieś głęboko wierzyłem, że istnieją sposoby, by uzdrowić ciało.

Były to trywialne wierzenia warunkowane dzieciństwem i idealizmem.

Po wielu latach nauki i praktyki - wiem, że jest to możliwe.

Terapia, o której mowa to połączenie perfekcyjnej znajomości anatomii i fizjologii oraz intencji z poziomu serca.

Mowa o Terapii Kranio - Sakralnej.

Nazwa pochodzi od dwóch części naszego organizmu - czaszki i kości krzyżowej.

Organizm nasz jest dość precyzyjnie skonstruowany. W obrębie tych dwóch struktur przechodzi kanał w którym płynie płyn mózgowo-rdzeniowy.
Idąc dalej w obrębie tych struktur jest także opona twarda, czyli długa guma, która wchodzi do czaszki i dzieli się na kilka podłużnych i poprzeczną gumę.

Mowa o sierpie móżdżku, sierpie mózgu i namiocie móżdżku.

Te struktury tworzą pewną linię napięć i warunkują homeostazę membranową.

Pomijając szczegółowa anatomię - struktury te mogą najprościej mówiąc powodować bóle głowy, migreny, napięcia i inne problemy takie jak szumy uszne czy zawroty głowy
I o tym dziś będzie mowa (AO).

Czy terapia czaszkowa może pomóc na bóle głowy?

Oczywiście, że tak! Najlepiej potwierdzi to przybliżenie jednej z historii pacjenta.
Pacjent w wieku 18 lat, uległ wypadkowi na motorze, po tygodniu udał się do lekarza pierwszego kontaktu skarżąc się na bóle głowy i szyi.
Miał wykonane badania, które zawierały niepełne zdjęcie kręgów szyjnych, ale natomiast przedstawiało odprostowanie kręgosłupa szyjnego.
Gdy kolejne wykonane zdjęcia nie wniosły nic nowego, pacjent został zbadany manualnie, okazało się, że wystąpiła rozlana wrażliwość tkankowa, która była wtórna w odniesieniu do bólu więzadłowego i bólu opon. W efekcie ujawniono także, że podstawa czaszki jest uciskana i ma ograniczoną ruchomość.

Początkowo terapia skupiała się na przywróceniu ruchomości. Kolejno wdrażano trakcję manualną, ukierunkowane hamowanie, delikatne rozluźnianie tkanki łącznej oraz aktywację odruchu związanego z rotacją gałek ocznych. Nad uciskiem pracowano poprzez techniki trakcji, które mają za zadanie oddzielić potylicę od skrzydeł kości klinowej. Na koniec skupiono się na mobilizacji powięzi i żeber. Po skończonej terapii pacjent mógł normalnie funkcjonować, bez uczucia dyskomfortu wywołanego przez uciążliwe bóle.

Jeśli Ciebie tez dręczą bóle głowy, nie tylko takie, które są konsekwencją różnego rodzaju urazów, zapraszamy do nas!

Kto pomoże?

Osteopaci! Adam i Krzysztof!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Oddech to życie

Oddech to życie

OSTEOPATIA

Podczas dobrze wykonanego wdechu powinna pracować przepona, która robi miejsce dla rozszerzających się płuc, a dzięki temu wypełniają się po brzegi tlenem!..

Szczękościsk

Szczękościsk

OSTEOPATIA

Zanim dobierze się rodzaj terapii, by pozbyć się szczękościsku, ważne jest ustalenie przyczyn jego wystąpienia. Ponieważ rodzaj leczenia będzie inny podczas, gdy jest to efekt stanów zapalnych czy ropni, a inny, gdy pojawi się po doznanym urazie. 

Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

OSTEOPATIA

Na początku rozmowa przebiega w sposób standardowy – pacjent opowiada o dolegliwościach, osteopata robi notatki, a kolejno przechodzi do anamnezy ...

Muzyka ciała

Muzyka ciała

OSTEOPATIA

Między innymi z bicia serca .. oddechu, pulsujących tętnic, strumyczków żylnych, wolnych pływów limfatycznych. Jest to także ruch kości czaszki, ruch gum wewnątrz czaszki...

Nasi pacjenci

POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ
POWIĘKSZ