Złamania

Złamania

>Złamania to dość częste urazy kończyn dolnych czy górnych.

Oczywiście rodzajów i miejsc jest bardzo dużo, ale czy warto później podjąć się rehabilitacji?

Na początek kilka ważnych informacji: statystycznie, grupę największego ryzyka stanowią dzieci, mężczyźni do 45 roku życia oraz kobiety po 50 roku życia. Do złamania dochodzi, ponieważ kość w danym miejscu nie może podołać sile, która w tej chwili na nią zadziałała, jak również energia ta przewyższa odporność tkanki, na skutek czego kość ulega pęknięciu bądź złamaniu.

Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego.

Po tego rodzaju urazie rehabilitacja jest bardzo ważna! W pierwszej kolejności specjalista będzie pracować nad przywróceniem odpowiedniego zakresu ruchu dla złamanego miejsca.

Takie ćwiczenia, które umożliwią progres w zakresie ruchu i siły są jednymi z ważniejszych. Poza tym fizjoterapeuta wykonuje także mobilizację stawów wokół danego miejsca, a w przypadkach tego wymagających także neuromobilizację.
Gdy była konieczna operacja, wówczas pomoc można znaleźć w walce z blizną, która pozostała po zabiegu. Masaż i mobilizacja blizny będzie bardzo ważna, by zmniejszyć jej widoczność i by nie stała się zgrubiałym, nieestetycznym miejscem na ciele.

Złamanie często kończy się unieruchomieniem kończyny
Takie unieruchomienie będzie powodować ograniczenie krążenia krwi i limfy w strukturach zawiadujących dana partie ciała 
Zabiegi Osteopatyczne będą przywracały krążenie w dany obszar - dzięki temu dana kończyna może mieć mniej powikłań.

Jeśli potrzebujesz pomocy po złamaniu, zapraszamy do nas, bowiem rehabilitacja jest priorytetem, gdy chcesz wrócić do zdrowia. 
Nie warto z tym zwlekać zbyt długo, gdyż mogą powstać przykurcze, których trudno się pozbyć!

Kto pomoże u nas? Ewa, Marta, Monika, Kamil, Krzysztof i Adam.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Osteoporoza

Osteoporoza

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Z badań wynika, że na świecie co minutę dochodzi do ok. 2 złamań w wyniku osteoporozy. Czy to dużo? Myślę, że bardzo dużo, ponieważ można temu przeciwdziałać. Ale o tym później...

Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Wrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...

Duszność

Duszność

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Doświadczyłeś może ataku duszności? Najprawdopodobniej jest to konsekwencja czynników fizjologicznych, psychologicznych bądź chorób...

Twoje stopy!

Twoje stopy!

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Bardzo często pacjenci się dziwią ze podczas wizyt każemy zdejmować skarpety - ano właśnie dlatego ze stopy nam powiedzą to co pacjent zapomni!