Złamania

Złamania

>Złamania to dość częste urazy kończyn dolnych czy górnych.

Oczywiście rodzajów i miejsc jest bardzo dużo, ale czy warto później podjąć się rehabilitacji?

Na początek kilka ważnych informacji: statystycznie, grupę największego ryzyka stanowią dzieci, mężczyźni do 45 roku życia oraz kobiety po 50 roku życia. Do złamania dochodzi, ponieważ kość w danym miejscu nie może podołać sile, która w tej chwili na nią zadziałała, jak również energia ta przewyższa odporność tkanki, na skutek czego kość ulega pęknięciu bądź złamaniu.

Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego.

Po tego rodzaju urazie rehabilitacja jest bardzo ważna! W pierwszej kolejności specjalista będzie pracować nad przywróceniem odpowiedniego zakresu ruchu dla złamanego miejsca.

Takie ćwiczenia, które umożliwią progres w zakresie ruchu i siły są jednymi z ważniejszych. Poza tym fizjoterapeuta wykonuje także mobilizację stawów wokół danego miejsca, a w przypadkach tego wymagających także neuromobilizację.
Gdy była konieczna operacja, wówczas pomoc można znaleźć w walce z blizną, która pozostała po zabiegu. Masaż i mobilizacja blizny będzie bardzo ważna, by zmniejszyć jej widoczność i by nie stała się zgrubiałym, nieestetycznym miejscem na ciele.

Złamanie często kończy się unieruchomieniem kończyny
Takie unieruchomienie będzie powodować ograniczenie krążenia krwi i limfy w strukturach zawiadujących dana partie ciała 
Zabiegi Osteopatyczne będą przywracały krążenie w dany obszar - dzięki temu dana kończyna może mieć mniej powikłań.

Jeśli potrzebujesz pomocy po złamaniu, zapraszamy do nas, bowiem rehabilitacja jest priorytetem, gdy chcesz wrócić do zdrowia. 
Nie warto z tym zwlekać zbyt długo, gdyż mogą powstać przykurcze, których trudno się pozbyć!

Kto pomoże u nas? Ewa, Marta, Monika, Kamil, Krzysztof i Adam.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Nóżka na nóżkę

Nóżka na nóżkę

OSTEOPATIA

Krzyżowanie nóg rozluźnia mięśnie brzucha, przez co mięśnie pleców muszą się napiąć w celu podtrzymania kręgosłupa. Może też po dłuższym czasie spowodować ból pleców. 

Neuralgia

Neuralgia

OSTEOPATIA

Są dolegliwości, występujące bardzo często i objawiające się nagłymi atakami silnego bólu. Przez co okres bólu daje o sobie znać na zmianę z okresem spokoju...

Dna moczanowa

Dna moczanowa

OSTEOPATIA

Zamiast nagle dostać udaru, czy zawału już teraz dzięki tej chorobie możesz postawić wszystko na jedna kartę - ZDROWIE...

Pozwól organizmowi czuć ból

Pozwól organizmowi czuć ból

OSTEOPATIA

Każdy odczuwa je inaczej - niektórzy nie są jego świadomi, a niektórzy maja tak wysoko rozwinięte czucie głębokie, że lekki dyskomfort odczuwają jako wielkie cierpienie i ból...