Złamania

Złamania

Złamania

Złamania to dość częste urazy kończyn dolnych czy górnych. 

Oczywiście rodzajów i miejsc jest bardzo dużo, ale czy warto później podjąć się rehabilitacji?

Na początek kilka ważnych informacji: statystycznie, grupę największego ryzyka stanowią dzieci, mężczyźni do 45 roku życia oraz kobiety po 50 roku życia. Do złamania dochodzi, ponieważ kość w danym miejscu nie może podołać sile, która w tejchwili na nią zadziałała, jak również energia ta przewyższa odporność tkanki, na skutek czego kość ulega pęknięciu bądź złamaniu. 

Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego. 

Po tego rodzaju urazie rehabilitacja jest bardzo ważna! W pierwszej kolejności specjalista będzie pracować nad przywróceniem odpowiedniego zakresu ruchu dla złamanego miejsca. 

Takie ćwiczenia, które umożliwią progres w zakresie ruchu i siły są jednymi z ważniejszych. Poza tym fizjoterapeuta wykonuje także mobilizację stawów wokół danego miejsca, a w przypadkach tego wymagających także neuromobilizację.
Gdy była konieczna operacja, wówczas pomoc można znaleźć w walce z blizną, która pozostała po zabiegu. Masaż i mobilizacja blizny będzie bardzo ważna, by zmniejszyć jej widoczność i by nie stała się zgrubiałym, nieestetycznym miejscem na ciele. 

Złamanie często kończy się unieruchomieniem kończyny 
Takie unieruchomienie będzie powodować ograniczenie krążenia krwi i limfy w strukturach zawiadujących dana partie ciała 
Zabiegi Osteopatyczne będą przywracały krążenie w dany obszar - dzięki temu dana kończyna może mieć mniej powikłań 

Jeśli potrzebujesz pomocy po złamaniu, zapraszamy do nas, bowiem rehabilitacja jest priorytetem, gdy chcesz wrócić do zdrowia. 
Nie warto z tym zwlekać zbyt długo gdyż mogą powstać przykurcze których trudno się pozbyć !

Kto pomoże u nas ? Ewa Marta Monika Kamil Krzysztof Adam


<< POWRÓT