Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

Jak przebiega Pierwsza wizyta u Osteopaty?

Wizyta u Osteopaty

Na początku rozmowa przebiega w sposób standardowy – pacjent opowiada o dolegliwościach, osteopata robi notatki, a kolejno przechodzi do anamnezy (wywiadu na temat wcześniejszych chorób, wypadków, operacji, codziennych nawyków i warunków pracy).

W tym miejscu mogą pojawić się trudności, by przypomnieć sobie wszystkie urazy, to czy wiemy np. jak przebiegał nasz poród. Jednak jest to istotne, ponieważ nawet drobne uszkodzenia kości, mięśni czy tkanek mogą powodować później zaburzenia. Jeżeli organizm nie poradzi sobie z problemem samodzielnie i stan ten będzie się przeciągał, może pojawić się pozornie niewytłumaczalny problem ze stawami, mięśniami lub organami wewnętrznymi. Toteż osteopata nie skupia się jedynie na dolegliwościach, gdyż prędzej czy później powróciłyby. 

Trwała poprawa może nastąpić po wykryciu przyczyny i jej usunięciu!!

Pierwsze informacje o stanie zdrowia zdradziłeś osteopacie nieświadomie – poprzez chód i postawę. 
Jednak najważniejszym środkiem do postawienia diagnozy jest badanie fizykalne. Cennych informacji dostarczy również stan skóry, czy jest blada czy dobrze ukrwiona, jaka jest w dotyku itp.

Wiele uwagi poświęca się także głowie. Dzięki palpowaniu czaszki wyczuwa się minimalne ruchy kości czaszkowej. Wpływa to nie tylko na czaszkę i mózg, ale również na cały organizm. Natomiast podczas palpowania narządów osteopata może stwierdzić czy dany organ stwardniał lub czy położenie i ruchomość uległy zmianie – takie zakłócenia może usunąć ostrożnym dotykiem.

Zapraszamy po więcej informacji http://www.osteopatja.pl/osteopatia 


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Autyzm

Autyzm

OSTEOPATIA

Pierwsze objawy są już widoczne na początku życia, z czasem nabierają na sile...

Blizna

Blizna

OSTEOPATIA

BLIZNA, coś co wiele osób ma lub niestety będzie mieć. Tylko jak to jest, że powstają i czy różnią się od siebie?

Szczękościsk

Szczękościsk

OSTEOPATIA

Zanim dobierze się rodzaj terapii, by pozbyć się szczękościsku, ważne jest ustalenie przyczyn jego wystąpienia. Ponieważ rodzaj leczenia będzie inny podczas, gdy jest to efekt stanów zapalnych czy ropni, a inny, gdy pojawi się po doznanym urazie. 

Złamania

Złamania

OSTEOPATIA

Leczenie złamania w dużej mierze zależy od jego rodzaju, miejsca, ale także rozległości. W jednym przypadku wystarczy nastawić i unieruchomić dane miejsce gipsem, w innym zaś uraz będzie wymagał wykonania zabiegu chirurgicznego...