Poród dziecka

Poród dziecka

Rozglądając się po ulicy, wśród bliskich i znajomych, gdzie okiem sięgnąć można spotkać przyszłą mamę, albo już rodzinę w komplecie. To ogromny dar, że możemy przyczyniać się do czegoś tak pięknego, że możemy dać drugiej istocie życie, możliwość zobaczenia tego co my widzimy i obdarzyć ją miłością. 

Czerpiąc wiedzę z doświadczenia i literatury przybliżymy Wam tematykę związaną z rodzajami i okolicznościami porodu oraz tym jak mogą wpływać na życie, charakter dziecka itp. 

Miłej lektury !!

Bez wątpienia w większości przypadków sposób w jaki przyszliśmy na świat wpływa na wiele aspektów naszego życia, np. na to jak się uczymy. 

Oto kilka przykładów jakie cechy możemy nabyć podczas konkretnych rodzajów przyjścia na świat.

Pierwszy przykład dotyczy rodzenia się „szybko”, gdy podekscytowanie ze zmiany środowiska płynnego na wypełnione powietrzem było bardzo duże lub poród był wywołany i przez to wszystko szybciej przebiegało lub mama chciała mieć już to za sobą. 

Okazuje się, że dzieci z „szybkiego” porodu będą np. łatwiej przyswajać nowe pojęcia oraz często przerywać współrozmówcy, bo już zrozumieli co chciał przekazać. 

Drugi przykład to dzieci urodzone ze znieczuleniem. Często takie osoby zachowują się jakby były nieobecne podczas nauki, koncentracji, wypełniania poleceń itp. Wyłączają się, sprawiając wrażenie „śniących na jawie”.

Jeszcze jeden przypadek odnosi się do dzieci urodzonych pośladkowo. Odznaczają się tym, że w większości sytuacji stwarzają kilka możliwości do wyboru, jednak często później nie mogą się zdecydować jaki kierunek obrać. 

Rodzajów porodów jest wiele, a my chcemy pokazać Wam jak wpływa na ukształtowanie się charakteru dziecka. Przejdziemy przez poród „dużych” dzieci, z pępowiną owiniętą wokół szyi. kleszczowy, poprzez poród przedwczesny, bliźniąt i wiele innych. 

Zapraszamy do następnych części, śledźcie nas na bieżąco na FB i Instagramie. 

W naszej przychodni Osteopatia pediatryczna zajmuje się Adam i Krzysztof 


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Zespół Downa, Trisomia 21

Zespół Downa, Trisomia 21

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Trisomia 21, to zespół wad wrodzonych, wywołany przez obecność dodatkowego chromosomu 21.

Osteopatia dziecięca

Osteopatia dziecięca

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Dzieci są niezniszczone przez system.
Dzieci są naturalne - bo po co miały by oszukiwać ? Dziecko albo jest szczęśliwe albo czegoś mu brakuje.

Poród dziecka

Poród dziecka

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Czerpiąc wiedzę z doświadczenia i literatury przybliżymy Wam tematykę związaną z rodzajami i okolicznościami porodu oraz tym jak mogą wpływać na życie, charakter dziecka itp. ..

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

OSTEOPATIA DZIECIĘCA

Można oszczędzić sobie takich problemów jak problemy z układem ginekologicznym, gastrycznym, moczowym...