Praca mózgu

Praca mózgu

Dziecko uczy się i lewą i prawą półkulą.

Jedną z najważniejszych osiągnięć w dziedzinie procesu uczenia się, jest rezultat badania mózgu przeprowadzone w ciągu ostatnich 20 lat.

Badania te obejmowały obserwację zmian w funkcjonowaniu mózgu po uprzednim Chirurgicznym przerwaniu połączeń nerwowych pomiędzy obiema półkulami.

Każda z półkul funkcjonuje w różny i niezależnie od siebie sposób.
Lewa półkula jest lepiej przystosowana do wykonywania zadań analitycznych takich jak: dodawanie, posługiwanie się językami w mowie i piśmie, rozumowanie obiektywne, analityczne, krytyczne oraz nauki ścisłe.

Prawa półkula odnosiła lepsze rezultaty w dziedzinach subiektywnych np. w komponowaniu muzyki i Sztuk pięknych, myśleniu abstrakcyjnym, tworzeniu trójwymiarowych modeli, w operowaniu wyobraźnią i intuicją.

Inni Naukowcy zauważyli, że nawet u osób u których połączenia między półkulami są nienaruszone ma miejsce pewnego rodzaju podział funkcji.

Dlatego jest popularny pogląd, że niektórzy funkcjonują lewą, a niektórzy prawą półkulą.

Na przykład umiejętność gry na każdym instrumencie, wymaga dopracowania wielu analitycznych zadań takich jak umiejscowienie palców, teoria muzyki czy rytmika. Te funkcje mózgu odbywają się przeważnie w lewej półkuli, muszą być jednak one uzupełnione wyczuciem nastroju, indywidualną ekspresją i kreatywnością co należy do prawej półkuli.

Tak samo w biznesie. Z wyjątkiem analitycznych umiejętności bardzo ważne jest posiadanie czegoś subiektywnego, czyli intuicji.

Aby w pełni korzystać z wyżej wymienionej funkcji umysłu, warto mieć zsynchronizowane półkule mózgowe.

Oprócz ćwiczeń manualnych, dziecko lub dorosły może skorzystać z terapii kranio sakralnej. Jest to pewna koncepcja Osteopatyczna, która pracuje w obrębie kości czaszki mózgowia oraz płynu mózgowo-rdzeniowego. Terapia kranio sakralna pracuje i strukturalnie na poszczególnych częściach głowy, ale także intuicyjnie, wsłuchując się w potrzeby ciała.

Zalety terapii:

  • lepsza koncentracja,
  • lepsza pamięć,
  • kontrola emocji,
  • większa kreatywność,
  • leczenie ADHD,
  • leczenie bierności u dzieci,
  • wspomaganie w spektrum autyzmu.

Kto pomoże?

Osteopaci czyli Krzysztof i Adam


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Muzyka ciała

Muzyka ciała

OSTEOPATIA

Między innymi z bicia serca .. oddechu, pulsujących tętnic, strumyczków żylnych, wolnych pływów limfatycznych. Jest to także ruch kości czaszki, ruch gum wewnątrz czaszki...

Powrót energii

Powrót energii

OSTEOPATIA

„Z pomocą terapii Osteopatycznej uczucie ucisku w mojej głowie zelżało, powróciła mi energia i powoli odzyskiwałem siły „ Mądrość Ciała”.

Palenie papierosów

Palenie papierosów

OSTEOPATIA

Papierosek na śniadanie, na obiad i kolacje, w przerwie na kawkę i gdy za dużo stresów…

Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów

OSTEOPATIA

Kwintesencja tego doświadczenia jest by potraktować tę chorobę jako ścieżkę życia i zdrowia. Ta choroba budzi do zmian i zainteresowania się fizjologią człowieka...