Osteopatia to RUCH

Osteopatia to RUCH

Osteopatia to ruch, a ruch to zdrowie!

„Robactwo nie naruszy drzew, dopóki płynie w nich życiodajny sok. Rdza nie przeszkodzi zawiasom bramy, która codziennie jest w ruchu. Ruch daje zdrowie i życie. Stagnacja prowadzi do chorób i śmierci.„

Kiedyś zebraliśmy się w 10 osób, doświadczonych terapeutów z Polski. Zrobiliśmy sobie krótkie sympozjum na temat powstawania chorób.
Wszyscy wypowiadali się o wielce specjalistycznych przyczynach. Rafał mówił o problemach żywieniowych, Krzysiu opowiadał o braku ergonomii, Kasia opowiadała o blokowaniu emocji, a Aneta o pracoholizmie. Ja także dodałem swoje trzy grosze w kontekście ergonomii, wszyscy ładnie debatowaliśmy, aż w końcu mój stary znajomy z Ukrainy powiedział jedna rzecz, z którą wszyscy się zgodziliśmy.
Wszelkie choroby są spowodowane brakiem ruchu.
Makro ruchu, czyli mięśni stawów itp. i mikro ruchu, jak ruch narządów wewnętrznych, ruch płynu mózgowo-rdzeniowego czy limfy.
Siedzieliśmy tak przez cała noc i rozmawialiśmy o konsekwencjach braku ruchu...

Kiedy kończyłem pracę w państwowej służbie zdrowia, zdecydowałem, że ten aspekt będę chciał propagować — będę chciał wprowadzać ruch we wszystkich segmentach i aspektach ciała! Zwykle chodzenie jest wskazane prawie zawsze — wyjątek stanowi 24 h po operacji, udarze czy zawale — ale tylko do 24 h — potem trzeba wrócić do lekkiej aktywności.

Ruch można wprowadzać zawsze

Często powtarzamy naszym gościom, że terapię osteopatyczną, jak i każdą inną wprowadzać będziemy metodą Kaizen — metodą małych kroków, aby ciało migdałowate, zawarte w mózgu nie biło na alarm, że ktoś chce zrobić rewoltę w naszym organizmie.
Najczęściej stałe, pozytywne zmiany wprowadzamy ludziom, którzy są cierpliwi, którzy wiedzą, że wyniszczająca praca po 12 h za biurkiem przez 15 lat — nie zniweluje się tygodniową terapią.

Zmiana jest możliwa — należy jednak pamiętać, ze szybkie drastyczne zmiany kończą się niepowodzeniem, a powolna ewolucja Kaizen doprowadziły wielkie fabryki japońskie do sukcesu ekonomicznego.

Pozdrawiam serdecznie.

Adam Orszulak.

Jeśli jesteś inwestorem i chcesz zacząć rewolucję swojego zdrowia i ruchu wewnętrznego, zapraszamy na przygodę z Osteopatią — Adam i Krzysztof zapraszają.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Osteopatia to RUCH

Osteopatia to RUCH

OSTEOPATIA

Kiedy kończyłem prace w państwowej służbie zdrowia zdecydowałem, że ten aspekt będę chciał propagować - będę chciał wprowadzać ruch we wszystkich segmentach i aspektach ciała! 

Twoje stopy!

Twoje stopy!

OSTEOPATIA

Bardzo często pacjenci się dziwią ze podczas wizyt każemy zdejmować skarpety - ano właśnie dlatego ze stopy nam powiedzą to co pacjent zapomni!

Energetyk - pić czy nie pić?

Energetyk - pić czy nie pić?

OSTEOPATIA

Przez to, że napoje energetyczne zawierają w składzie duże ilości cukru, kofeiny i tauryny przez jakiś czas działają pobudzająco, jednak, gdy zastrzyk energii przestaje działać, nadchodzi znużenie i senność...

Nadmierne pocenie się

Nadmierne pocenie się

OSTEOPATIA

Czemu nadmiernie się pocimy?
Pocenie się może powodować dyskomfort w życiu codziennym.