Osteopatia to RUCH

Osteopatia to RUCH

Osteopatia to RUCH

„Robactwo nie naruszy drzew, dopóki płynie w nich życiodajny sok. Rdza nie przeszkodzi zawiasom bramy, która codziennie jest w ruchu. Ruch daje zdrowie i życie. Stagnacja prowadzi do chorób i śmierci. „

Kiedyś zebraliśmy się w 10 osób, doświadczonych terapeutów z Polski. Zrobiliśmy sobie krótkie sympozjum na temat powstawania chorób.
Wszyscy wypowiadali się o wielce specjalistycznych przyczynach. Rafał mówił o problemach żywieniowych , Krzysiu opowiadał o braku ergonomii, Kasia opowiadała o blokowaniu emocji, a Aneta o pracoholizmie. Ja także dodałem swoje trzy grosze w kontekście ergonomii, wszyscy ładnie debatowaliśmy, aż wkońcu mój stary znajomy z Ukrainy powiedział jedna rzecz z która wszyscy się zgodziliśmy.
Wszelkie choroby są spowodowane brakiem ruchu.
Makro ruchu, czyli mięśni stawów itp i mikro ruchu, jak ruch narządów wewnętrznych, ruch płynu mózgowo rdzeniowego czy limfy.
Siedzieliśmy tak przez cała noc i rozmawialiśmy o konsekwencjach braku ruchu ....

Kiedy kończyłem prace w państwowej służbie zdrowia zdecydowałem, że ten aspekt będę chciał propagować - będę chciał wprowadzać ruch we wszystkich segmentach i aspektach ciała!
Zwykle chodzenie jest wskazane prawie zawsze - wyjątek stanowi 24h po operacji , udarze czy zawale - ale tylko do 24h - potem trzeba wrócić do lekkiej aktywności.

Ruch można wprowadzać zawsze.
Często powtarzamy naszym gościom, ze terapię osteopatyczną, jak i każda inną wprowadzać będziemy metodą Kaizen - metodą małych kroków, aby ciało migdałowate, zawarte w mózgu nie biło na alarm, ze ktoś chce zrobić rewoltę w naszym organizmie.
Najcześciej stałe, pozytywne zmiany wprowadzamy ludziom, którzy są cierpliwi , którzy wiedzą, że wyniszczająca praca po 12h za biurkiem przez 15 lat - nie zniweluje się tygodniową terapia.

Zmiana jest możliwa - należy jednak pamiętać, ze szybkie drastyczne zmiany kończą się niepowodzeniem a powolna ewolucja Kaizen doprowadziły wielkie fabryki japońskie do sukcesu ekonomicznego.

Pozdrawiam serdecznie

Adam Orszulak

Jeśli jesteś inwestorem i chcesz zacząć ewolucje swojego zdrowia i ruchu wewnętrznego zapraszamy na przygodę z Osteopatią - Adam i Krzysztof zapraszają


<< POWRÓT