Rwa kulszowa

Rwa kulszowa

RWA KULSZOWA + CENTRUM OSTEOPATJA = PROBLEM Z GŁOWY

Wielu z Was zgłasza się do nas z problemem jakim jest rwa kulszowa, ale myślę, że każdy powinien mieć choćby podstawową wiedzę co to takiego jest, gdyż może przytrafić się każdemu!

Rwa kulszowa to ból, który promieniuje od lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa i pośladka, do tylnej części uda, aż do stopy. To zespół objawów związanych z uciskiem nerwu kulszowego bądź korzeni nerwowych, z których połączenia powstaje nerw. Ból ten najczęściej poprzedzony jest bólem kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego.

A czy wiecie skąd się bierze rwa kulszowa?

Otóż powstaje wówczas, gdy dyski zaczynają wystawać poza oś kręgosłupa i uciskać korzonki nerwowe.
Najczęściej dzieje się tak na skutek chorób zwyrodnieniowych oraz skrzywienia kręgosłupa, dyskopatii lub wypadnięcia dysku. Ale rwę może wywołać także nadwaga, cukrzyca oraz nowotwory.

Przypadłość ta, może także dotyczyć kobiet w ciąży i osoby narażonych na nadmierny wysiłek fizyczny. Ponadto osób, które mają niedobory wapnia, soli mineralnych i witamin. Co ciekawe rwa może zaatakować również wówczas, gdy wskakuje się do zimnej wody w gorące dni. Więc warto uważać i nie narażać się na zbędne nieprzyjemności.

Ważna w leczeniu rwy kulszowej okazuje się fizjoterapia, ale co ciekawe osteopata w takich przypadkach także pomaga.
Nie należy zwlekać z udaniem się do specjalisty, gdyż dobrze dobrana terapia, odpowiednio wcześnie wdrożona, zmniejsza ryzyko na przejście ostrego bólu w przewlekły zespół bólowy kręgosłupa.

Kto u nas pomoże ?
Kamil Marta Monika, Ewa, a także Osteopaci czyli Krzysztof i Adam


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dna moczanowa

Dna moczanowa

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zamiast nagle dostać udaru, czy zawału już teraz dzięki tej chorobie możesz postawić wszystko na jedna kartę - ZDROWIE...

Nagłe cesarskie cięcie

Nagłe cesarskie cięcie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Otóż osoby urodzone poprzez cesarskie cięcie mają silnie ugruntowane poczucie, że droga którą wybierają jest najlepsza jaką mogli wybrać...

Osteopatia a żołądek

Osteopatia a żołądek

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Oddziela ich tak naprawdę tylko kilka gum, czyli gumy osierdzia (worka, w którym jest serce), guma zwana przeponą (oddziela jamę brzuszna od klatki piersiowej oraz gumy otrzewnej (worek w którym są be-be-chy).

OSTEOPATIA – naprawiamy maszyny ludzkie

OSTEOPATIA – naprawiamy maszyny ludzkie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dzisiejszy nasz pęd, czyli upychanie kilku zadań w jedna godzinę, jedzenie w biegu, rozmawianie w przelocie to wszystko odbija się "wielką stopą" na naszym ciele