Sztywność ciała

Sztywność ciała

Teraz coś dla ciekawskich świata!
Czy wiecie czym jest zespół uogólnionej sztywności?

Jest to choroba, która objawia się poprzez bolesne skurcze i uczucie sztywności mięśni narastające z biegiem czasu. Etapem końcowym jest całkowite unieruchomienie ciała, bowiem dotyczy to wszystkich mięśni kończyn i kręgosłupa.

We wczesnej fazie choroby, dolegliwości mylnie mogą sugerować bóle kręgosłupa. Jednak coraz częściej mówi się o tym, że jest to problem natury autoimmunologicznej.

Obniżenie progu pobudliwości zakończeń nerwowych wywołane jest przez uwalnianie histaminy, acetylocholiny, serotoniny, bradykininy, adenozyny oraz jonów potasu.

W chwili gdy wzrasta ciśnienie śródmięśniowe może w efekcie dojść do poważnego ucisku na nerwy i naczynia!! 
Na tym etapie może być potrzebna pomoc specjalisty w obarczeniu obrzękniętych mięśni, gdyż samo zaprzestanie wysiłku może już nie pomóc!

Terapie wyżej wymienionego problemu może wykonać u nas Ewa, Marta, Monika, Kamil, Adam, Krzysztof.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Bezsenność

Bezsenność

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Bezsenność może dotyczyć każdego z nas, począwszy od dzieci kończąc na seniorach...

Zdrowie

Zdrowie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Kiedyś bardzo dawno temu obserwowałem ludzi medycyny i paramedycyny - jak z łatwością mogą pomoc schorowanemu człowiekowi

Fibromialgia

Fibromialgia

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Fibromialgia cechuje się przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów jak również występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli punktów umiejscowionych na ciele o nadmiernej wrażliwości na ucisk...

IBS – stan zapalny jelit

IBS – stan zapalny jelit

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jeśli od jakiegoś czasu borykasz się z problemami gastrycznymi: ból brzucha, zaparcia, rozwolnienie, wzdęcia i nie możesz znaleźć przyczyny swojego cierpienia to może być IBS!