Sztywność ciała

Sztywność ciała

Teraz coś dla ciekawskich świata!
Czy wiecie czym jest zespół uogólnionej sztywności?

Jest to choroba, która objawia się poprzez bolesne skurcze i uczucie sztywności mięśni narastające z biegiem czasu. Etapem końcowym jest całkowite unieruchomienie ciała, bowiem dotyczy to wszystkich mięśni kończyn i kręgosłupa.

We wczesnej fazie choroby, dolegliwości mylnie mogą sugerować bóle kręgosłupa. Jednak coraz częściej mówi się o tym, że jest to problem natury autoimmunologicznej.

Obniżenie progu pobudliwości zakończeń nerwowych wywołane jest przez uwalnianie histaminy, acetylocholiny, serotoniny, bradykininy, adenozyny oraz jonów potasu.

W chwili gdy wzrasta ciśnienie śródmięśniowe może w efekcie dojść do poważnego ucisku na nerwy i naczynia!! 
Na tym etapie może być potrzebna pomoc specjalisty w obarczeniu obrzękniętych mięśni, gdyż samo zaprzestanie wysiłku może już nie pomóc!

Terapie wyżej wymienionego problemu może wykonać u nas Ewa, Marta, Monika, Kamil, Adam, Krzysztof.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego

OSTEOPATIA

Wrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...

Szczękościsk

Szczękościsk

OSTEOPATIA

Zanim dobierze się rodzaj terapii, by pozbyć się szczękościsku, ważne jest ustalenie przyczyn jego wystąpienia. Ponieważ rodzaj leczenia będzie inny podczas, gdy jest to efekt stanów zapalnych czy ropni, a inny, gdy pojawi się po doznanym urazie. 

Nerwica

Nerwica

OSTEOPATIA

Po wielu latach , egzaminach, studiach , zmienionych pracach - staliśmy się mechanizmem , neurotycznym, wysoce wyspecjalizowanym w wykonywaniu czynności użytecznych...

Efekt Motyla

Efekt Motyla

OSTEOPATIA

W ciągu ostatnich lat terapia Osteopatyczna stała się jedną z najszybciej rozwijających się naturalnych metod leczniczych...