Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety.

Otóż dziś chcielibyśmy przybliżyć temat biustonoszów, które bardzo często dobieracie nieodpowiednie do swoich potrzeb. Przez co możecie poczuć przykre konsekwencje np.: za ciasnego stanika.

Niestety w naszym kraju wciąż przeważająca część płci pięknej nie dba o swoje piersi, kupując biustonosze niewłaściwie dopasowane. Jest to nie tylko niewygodne i nieestetyczne, ale może być przyczyną dużo gorszych problemów!!

Zbyt ciasne bądź zbyt luźne zapięcie może spowodować powstanie otarć, zbyt mała miseczka to krok do zablokowania prawidłowego przepływu tkanki limfatycznej, krwi i chłonki. W konsekwencji może to sprzyjać rozwojowi torbieli, a nawet raka piersi.

Nie wykazano jeszcze jednoznacznych dowodów, że za ciasne biustonosze mają bezpośredni związek z rakiem, ale lekarze uznali, że bez wątpienia wpływa to negatywnie na zdrowie.

Prawie co 3-cia kobieta odczuwa bóle piersi i kręgosłupa. Za ciasny stanik prowadzi do ucisku nerwu międzyżebrowego bądź nerwu, który biegnie w tkance piersi. To właśnie prowadzi do powstania bólu. Ponadto problemy pojawiają się w okolicach barków, ramion czy karku. A wszystko to przez jeden niepozorny element bielizny, którego często nawet nie widać.

Ale rada nasza brzmi: zadbajcie o siebie, swoje zdrowie i o swoje piękne piersi! Dajcie im trochę luksusu i udajcie się do specjalistki od tych spraw, która pomoże Wam w doborze odpowiedniego biustonosza!

W naszej przychodni wyżej wymienionym problemem oraz bólami odcinka piersiowego zajmuje się Marta Monika i Ewa.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

TERAPIA MANUALNA

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety...

Terapia Powięziowa

Terapia Powięziowa

TERAPIA MANUALNA

Terapia powięziowa lub rozklejanie powięziowe to nazwa zwyczajowa terapii, która ma na celu wpływ na powięź - czyli na jedna z najważniejszych tkanek w naszym organizmu...

Zastój limfatyczny

Zastój limfatyczny

TERAPIA MANUALNA

Jest to obrzęk tkanek spowodowany zastojem limfy. Przez nie właściwie funkcjonujący układ limfatyczny w skórze i tkance podskórnej gromadzi się za dużo płynu śródtkankowego. 

Naderwanie ścięgna Achillesa

Naderwanie ścięgna Achillesa

TERAPIA MANUALNA

Najczęstszymi przyczynami problemów z Achillesem są czynności długotrwale powtarzane i wysiłek fizyczny, czyli zbyt duże obciążenia...