Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety.

Otóż dziś chcielibyśmy przybliżyć temat biustonoszów, które bardzo często dobieracie nieodpowiednie do swoich potrzeb. Przez co możecie poczuć przykre konsekwencje np.: za ciasnego stanika.

Niestety w naszym kraju wciąż przeważająca część płci pięknej nie dba o swoje piersi, kupując biustonosze niewłaściwie dopasowane. Jest to nie tylko niewygodne i nieestetyczne, ale może być przyczyną dużo gorszych problemów!!

Zbyt ciasne bądź zbyt luźne zapięcie może spowodować powstanie otarć, zbyt mała miseczka to krok do zablokowania prawidłowego przepływu tkanki limfatycznej, krwi i chłonki. W konsekwencji może to sprzyjać rozwojowi torbieli, a nawet raka piersi.

Nie wykazano jeszcze jednoznacznych dowodów, że za ciasne biustonosze mają bezpośredni związek z rakiem, ale lekarze uznali, że bez wątpienia wpływa to negatywnie na zdrowie.

Prawie co 3-cia kobieta odczuwa bóle piersi i kręgosłupa. Za ciasny stanik prowadzi do ucisku nerwu międzyżebrowego bądź nerwu, który biegnie w tkance piersi. To właśnie prowadzi do powstania bólu. Ponadto problemy pojawiają się w okolicach barków, ramion czy karku. A wszystko to przez jeden niepozorny element bielizny, którego często nawet nie widać.

Ale rada nasza brzmi: zadbajcie o siebie, swoje zdrowie i o swoje piękne piersi! Dajcie im trochę luksusu i udajcie się do specjalistki od tych spraw, która pomoże Wam w doborze odpowiedniego biustonosza!

W naszej przychodni wyżej wymienionym problemem oraz bólami odcinka piersiowego zajmuje się Marta Monika i Ewa.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Uszkodzenie łąkotki

Uszkodzenie łąkotki

TERAPIA MANUALNA

Najczęściej pojawia się po pośrednim bądź bezpośrednim urazie stawu kolanowego, poprzez obciążenie i rotację zgiętego stawu kolanowego.

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka

TERAPIA MANUALNA

Kanał nadgarstka to charakterystyczna szczelina, którą oddzielają kości oraz więzadła nadgarstka, przez który przechodzi nerw pośrodkowy, umożliwiający czucie i ruchomość w dłoni.

Przykurcz Dupuytrena

Przykurcz Dupuytrena

TERAPIA MANUALNA

Problem dotyczący rozcięgna dłoniowego, powodujący przykurcz i zgięciowe ustawienie palców, które jest konsekwencją bliznowacenia

Nie garb się!

Nie garb się!

TERAPIA MANUALNA

Usłyszeliście kiedyś od kogoś „NIE GARB SIĘ”!??