Zespół przewlekłego zmęczenia

Zespół przewlekłego zmęczenia

Wiele razy już pisałem i powtórzę jeszcze raz!
Zespół przewlekłego zmęczenia może być spowodowany napięciami mięśni, które pobierają energie nawet w nocy oraz blokują przepływ impulsów nerwowych. Krążenie musi się bardziej wysilać wiec i serce ciężej pracuje. To wszystko robi dług energetyczny w naszym organizmie, który kiedyś będziemy musieli spłacić.
Tak przez 10 lat i jesteśmy ZOMBIE, czyli żywe trupy do których bez podwójnego espresso nie podchodź AO.

Zespół przewlekłego zmęczenia…

Choroba spowodowana złożonymi przyczynami. Jednak za tą chorobą nie kryją się tylko ciągłe zmęczenie i senność, ale także zaburzenia immunologiczne.
Najczęściej ujawnia się jako niewytłumaczalne zmęczenie, które nie ustępuje po odpoczynku. Można ją obecnie nazwać chorobą cywilizacyjną.

Zespół przewlekłego zmęczenia łatwo pomylić z bezsennością i depresją. Rodzaj zmęczenia ma jednak nieco inny wymiar niż u osób z zaburzeniami nastroju.

Do głównym przyczyn występowania zespołu chronicznego zmęczenia można zaliczyć:

  • Styl życia,
  • Za szybkie tempo życia,
  • Dużo stresu i ciągła presja,
  • Zbyt mała ilość snu i odpoczynku,
  • Typ osobowości,
  • Niewłaściwa dieta.

Objawami towarzyszącymi tej chorobie są także: ból gardła, bolesne powiększone węzły chłonne, bóle mięśni i stawów, złe samopoczucie po wysiłku, spadek operatywności, spadek libido, zaburzenia pamięci, koncentracji i snu.

Diagnoza nie jest łatwa, gdyż lekarz początkowo musi wykluczyć szereg chorób, które mogą objawiać się zmęczeniem (anemia, choroby serca, cukrzyca itd.). Gdy już prawidłowa diagnoza zostanie postawiona można podjąć się leczenia. W takim przypadku sprawdzi się psychoterapia oraz fizjoterapia.

Wyżej wymieniony problem leczymy kompleksowo, czyli rozklejanie mięśni odblokowanie stawów, dieta i ruch
Pierwsza wizyta u Osteopaty czyli Krzysztofa lub Adama a potem jedziemy z całym zespołem w kierunku zdrowia.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Zdrowie

Zdrowie

OSTEOPATIA

Kiedyś bardzo dawno temu obserwowałem ludzi medycyny i paramedycyny - jak z łatwością mogą pomoc schorowanemu człowiekowi

Fibromialgia

Fibromialgia

OSTEOPATIA

Fibromialgia cechuje się przewlekłym, uogólnionym bólem mięśni i stawów jak również występowaniem tzw. punktów tkliwych, czyli punktów umiejscowionych na ciele o nadmiernej wrażliwości na ucisk...

Powrót energii

Powrót energii

OSTEOPATIA

„Z pomocą terapii Osteopatycznej uczucie ucisku w mojej głowie zelżało, powróciła mi energia i powoli odzyskiwałem siły „ Mądrość Ciała”.

Dysplazja stawu biodrowego

Dysplazja stawu biodrowego

OSTEOPATIA

Wrodzona wada polegająca na zniekształceniu biodra, występująca częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może mieć dwojaką postać 1. Występuje wadliwe ukształtowanie biodra 2. Dysplazja z przemieszczeniem głowy kości udowej poza panewkę...