Oczy

Oczy

Rodzicu! Nie bądź egoistyczny! Miałeś podwórko? Miałeś zabawę w chowanego? Miałeś granie w państwa i miasta? Miałeś klocki? Był trzepak? Było uciekanie przed czarną wołgą czy kostuchą?
To czemu chcesz zabierać dziecku takie przyjemności?

Kiedyś było dużo geniuszy, muzyków, artystów, pisarzy, ponieważ zamiast kciukiem i palcem po tablecie - używali swojego umysłu i kreatywności by tworzyć nową rzeczywistość.

Urządzenia migające stały się tak powszednie, ze często się widzi ludzi na pierwszych randkach, którzy zamiast opowiadać o sobie patrzą na demotywatory.

Dajcie dziecku i sobie wolność wyboru. AO

Jak niebieskie światło z komórek i innych urządzeń wpływa na nasz organizm?

W dobie rozwoju technologii i wydłużającego się czasu, w którym jesteśmy narażeni na działanie niebieskiego światła emitowanego przez ekrany LCD i oświetlenie LED, warto zastanowić się jak to wpływa na nasz organizm!

Oczywiście najbardziej narażony jest nasz wzrok, gdyż to on jest pierwszą barierą przed tym rodzajem światła. Efektem negatywnym jest nieprzyjemne uczucie suchości oka, pieczenia bądź łzawienia. Ponadto światło niebieskie jest przyczyną zmian zwyrodnieniowych siatkówki i plamki żółtej, które w efekcie prowadzą do upośledzenia widzenia.

Korzystanie z różnego rodzaju urządzeń zaraz przed snem, wpływa negatywnie na zasypianie i sam sen. Gdyż zbyt duża ilość światła, która dociera do nas powoduje zmniejszenie wydzielania się melatoniny – czyli hormonu odpowiadającego za zdrowy sen.

Ponadto niebieskie światło wpływa w niewłaściwy sposób na nasz rytm okołodobowy, wydzielanie hormonów, ekspresję genów, procesy poznawcze, emocje bądź na niektóre barwniki, które obecne są w naszych komórkach np.: melanopsyna.

Warto ograniczyć korzystanie z urządzeń, które emitują ten rodzaj światła, zwłaszcza przed snem.

Zanim pójdziesz spać zrelaksuj się bez technologii!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Osteopatia dziecięca

Osteopatia dziecięca

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Dzieci są niezniszczone przez system.
Dzieci są naturalne - bo po co miały by oszukiwać ? Dziecko albo jest szczęśliwe albo czegoś mu brakuje.

Prawidłowy rozwój dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Pielęgnacja niemowląt stanowi bardzo ważny element profilaktyki asymetrii ułożeniowej oraz ruchowej!

OSTEOPATIA może pomóc także Twojemu dziecku!

OSTEOPATIA może pomóc także Twojemu dziecku!

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Wciąż można się spotkać z opinią, że niemowlaki na tyle łatwo się dostosowują i zachowują równowagę mięśniową i szkieletową nie zależnie od sił zewnętrznych działających na nie. Jednak nie jest to prawda.

Makrocefalia

Makrocefalia

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Jest potocznie zwana wielkogłowiem, wada rozwojowa, której najbardziej charakterystycznym objawem jest większy obwód głowy.