Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna nastręcza problemów wielu osobom‼️

Wiele lat temu, kiedy zainteresowałem się leczeniem osteopatycznym - ten właśnie problem był na świeczniku.
Osteopatia jako jedyna terapia ma możliwość działania na wszystkie struktury, które tworzą problem choroby lokomocyjnej, dlatego warto spróbować czegoś innego oprócz tabletek AO.

Czy zdarzyły Wam się kiedyś problemy podczas podróży środkiem lokomocji typu zmęczenie, potliwość, nudności i wymioty?

Czy wiecie skąd się bierze choroba lokomocyjna?
Często jako dzieci podczas podróży mamy nieprzyjemności, które kończą się wymiotami, u niektórych one z wiekiem przechodzą, jednak nie w każdym przypadku.

Za ogólnie przyjętą przyczynę występowania tej dolegliwości przyjęto brak zgodności bodźców, które odbierane są przez mózg z różnymi zmysłami. W trakcie podróży pojazdem, który porusza się z większą prędkością, błędnik przesyła informację do naszego mózgu o tym, że znajdujemy się w ruchu, zaś narząd wzroku podpowiada mózgowi, że pozostajemy w pozycji siedzącej nie ruszając się lub odwrotnie, błędnik wysyła sygnał o spoczynku, wzrok zaś o poruszaniu się. Często czynniki psychiczne wywołują lub wzmacniają chorobę, np. stres przed wystąpieniem choroby, który pojawia się przed podróżą tylko ją nasila.

Kto pomoże ? Adam i Krzysztof


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Szczękościsk

Szczękościsk

OSTEOPATIA

Zanim dobierze się rodzaj terapii, by pozbyć się szczękościsku, ważne jest ustalenie przyczyn jego wystąpienia. Ponieważ rodzaj leczenia będzie inny podczas, gdy jest to efekt stanów zapalnych czy ropni, a inny, gdy pojawi się po doznanym urazie. 

Przeziębienie

Przeziębienie

OSTEOPATIA

Łatwo ją początkowo pomylić z przeziębieniem, gdyż wstępnie objawia się katarem, bólem gardła i gorączką...

Nóżka na nóżkę

Nóżka na nóżkę

OSTEOPATIA

Krzyżowanie nóg rozluźnia mięśnie brzucha, przez co mięśnie pleców muszą się napiąć w celu podtrzymania kręgosłupa. Może też po dłuższym czasie spowodować ból pleców. 

Tętnica kręgowa, czyli coś o bólach i zawrotach głowy.

Tętnica kręgowa, czyli coś o bólach i zawrotach głowy.

OSTEOPATIA

Rura kręgowa to jedna z ciekawszych rur w naszym organizmie!