CZYM JEST OSTEOPATIA?

Osteopatia to nie masaż, ale wykorzystuje jego techniki. Osteopatia to nie fizjoterapia, ale korzysta z jej dobrodziejstw. Osteopatia wykorzystuje wszystkie możliwe systemy i proponuje nowatorskie podejście w opiece zdrowotnej. Bierze pod uwagę fizyczność i emocje, pracuje się z narządami wewnętrznymi w naprawie człowieka.

 

Osteopatia nie pojawiła się nagle. Jej twórcą jest amerykański lekarz Andrew Still, który położył podwaliny pod ten system już sto lat temu. Wszystko zaczęło się od tego, kiedy przez przypadek wyleczył się z bólu głowy. Potem doznał osobistej tragedii – w epidemii zapalenia opon mózgowych zmarło jego troje dzieci i żona.

 

To zmieniło go na zawsze. Zauważył, że tradycyjne metody nauczania nie są skuteczne. Skupił się na anatomii, biomechanice. Jego metody przynosiły rewelacyjne rezultaty. Jako przykład podaje się 4-letniego chłopca, który nie mógł chodzić. Still leczył go w dwutygodniowych odstępach przez 6 miesięcy analizując ruch poszczególnych segmentów kręgosłupa. Po kilku latach chłopiec stał się mężczyzną i poprowadził swoją własną farmę.

 

To właśnie Still stwierdził, że lek powinien działać na przyczynę, a nie na objawy. Dla niego organizm ludzki stanowił jedność. Osteopatia koncentruje się przede wszystkim na zdrowiu, a nie na zwalczaniu chorób. Właśnie takimi zasadami kierujemy się w CENTRUM OSTEOPATII I TERAPII MANUALNEJ.