Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Nadwaga i otyłość

Warto wiedzieć, że nie są to tylko problemy natury estetycznej – jest to znacznie bardziej złożony problem, który może doprowadzić niestety nawet do śmierci.
Za nieprawidłową wagę może odpowiadać kilka czynników takich jak:

Zła dieta, nieprawidłowe odżywianie się – mowa o spożywaniu zbyt dużej ilości jedzenia przetworzonego, zawierającego „złe” tłuszcze, cukry i mnóstwo chemii. Ponadto systematyczność jedzenia jest zaburzana, gdyż posiłki są jadane nieregularnie i w pośpiechu. I zamiast jeść kilka mniejszych porcji, ale regularnie, to opychamy się na zapas, często przed snem, gdy nadrabiamy zapomniany obiad.

Ruch! To kolejna sprawa. W dzisiejszych czasach wielu z nas rusza się coraz mniej, prowadzi siedzący tryb życia (np.: w pracy, w samochodzie, w domu przed komputerem..). Jest to najprostsza droga do przybierania na wadze. A wystarczyłby spacer, jazda na rowerze, pójście na basen popływać czy wiele innych, nawet nie codziennie, ale ważne by systematycznie!

Oczywiście osoby, które mają predyspozycje genetyczne do nadwagi powinny dwa razy bardziej uważać na swoją wagę, gdyż łatwiej przybywa im kilogramów. Ale jeśli samemu nie można dać sobie rady, wystarczy zgłosić się do właściwej osoby po pomoc, ważne by jej zaufać i wdrażać w życie zalecenia!

Jeśli nie będziemy ostrożni doprowadzimy swoje ciało i organizm do bardzo złego stanu. Nadwaga i otyłość prowadzą do wielu chorób (cukrzycy, chorób serca, chorób zwyrodnieniowych kości, zaburzeń hormonalnych i innych). Dlatego warto zadbać o swoje zdrowie!!

Leczenie otyłości w naszej przychodni zaczyna się od wizyty u dietetyczki, czyli Sonii.


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA

Dietetyka - Neofobia

Dietetyka - Neofobia

DIETETYKA

Czy dziecko nie chce jeść nowych produktów? Lub produktów, które już jadło, ale kupowano je w innym sklepie więc ma inne opakowanie?

Dietetyka - Naturalne suplementy

Dietetyka - Naturalne suplementy

DIETETYKA

Czyli wszystko to co okazuje się mieć dobroczynny wpływ podczas, gdy zmagamy się z bólem brzucha, niestrawnością oraz innymi problemami związanymi z pracą układu żołądkowo – jelitowego. 

Dietetyka - Nasiona Chia

Dietetyka - Nasiona Chia

DIETETYKA

Według badań jest to roślina charakteryzująca się cennym składem odżywczym, zawiera duże pokłady wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, błonnika pokarmowego, witamin, składników mineralnych oraz związków działających antyoksydacyjnie. 

Dietetyka - Złoty eliksir natury

Dietetyka - Złoty eliksir natury

DIETETYKA

Zawarte w oleju rzepakowym nienasycone kwasy tłuszczowe wspierają pracę serca, układu krwionośnego, nerek, mózgu, pomagają utrzymać odpowiedni poziom glukozy we krwi oraz poprawiają stan skóry i jej kondycję...