Napięcia mięśniowe

Napięcia mięśniowe

Napięcie mięśniowe, czy jest „zbędne”?

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu, ale ponadto może uaktywnić punkty spustowe bólu (miejsca, które są wyczuwalne jako zgrubienia, nawet najmniejszy nacisk na nie może wywołać ból, a zlokalizowane mogą być niemal na całym ciele w obrębie mięśni). 
Część osób przy tego rodzaju dolegliwości może pomóc sobie poprzez trening relaksacyjny ze stopniowym dołączeniem ćwiczeń bądź tzw. biofeelback – czyli trening informacji zwrotnej. 
Skąd się biorą „zbędne” napięcia mięśniowe? To nic innego jak skutki stresów psychicznych bądź nieustającego poczucia niepokoju, przepracowania, przetrenowania, ale także nieodpowiedniej eksploatacji mięśni… Należy także pamiętać, że mięśnie nie są zwolennikami długotrwałych skurczów oraz monotonnych, non stop powtarzanych tych samych ruchów. Gdy sprawiamy im taki los, one odwdzięczają się bólami i przeciążeniami.

Więc, gdy Twoje mięśnie „mają dość” po pomoc zapraszamy do nas!!

Do Ewy lub Kamila !


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Udar

Udar

TERAPIA MANUALNA

Tylko odpowiednio szybko udzielona pomoc może uratować życie i zmniejszyć zmiany, które zajdą w mózgu po udarze...

Kręcz szyi

Kręcz szyi

TERAPIA MANUALNA

Kręcz szyi to nieprzyjemna dolegliwość podczas, której dochodzi do mimowolnego odchylenia szyi w jedną stronę...

Pierwszy raz na siłowni

Pierwszy raz na siłowni

TERAPIA MANUALNA

Na siłowni nie jesteś sam! Zazwyczaj pierwsza wizyta na siłowni wiąże się z darmowym pierwszym treningiem personalnym lub odprowadzeniem po sali...

Skręcenie kostki

Skręcenie kostki

TERAPIA MANUALNA

W praktyce Osteopatycznej często wiele problemów zdrowotnych jest spowodowanych źle wyleczonym skręceniem kostki w dzieciństwie...