Osteopatia - Napięcia mięśniowe

Osteopatia - Napięcia mięśniowe

Osteopatia - Napięcia mięśniowe

Napięcie mięśniowe, czy jest „zbędne”?

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu, ale ponadto może uaktywnić punkty spustowe bólu (miejsca, które są wyczuwalne jako zgrubienia, nawet najmniejszy nacisk na nie może wywołać ból, a zlokalizowane mogą być niemal na całym ciele w obrębie mięśni). 
Część osób przy tego rodzaju dolegliwości może pomóc sobie poprzez trening relaksacyjny ze stopniowym dołączeniem ćwiczeń bądź tzw. biofeelback – czyli trening informacji zwrotnej. 
Skąd się biorą „zbędne” napięcia mięśniowe? To nic innego jak skutki stresów psychicznych bądź nieustającego poczucia niepokoju, przepracowania, przetrenowania, ale także nieodpowiedniej eksploatacji mięśni… Należy także pamiętać, że mięśnie nie są zwolennikami długotrwałych skurczów oraz monotonnych, non stop powtarzanych tych samych ruchów. Gdy sprawiamy im taki los, one odwdzięczają się bólami i przeciążeniami.

Więc, gdy Twoje mięśnie „mają dość” po pomoc zapraszamy do nas!!

Do Ewy lub Kamila !


<< POWRÓT