Napięcia mięśniowe

Napięcia mięśniowe

Napięcie mięśniowe, czy jest „zbędne”?

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu, ale ponadto może uaktywnić punkty spustowe bólu (miejsca, które są wyczuwalne jako zgrubienia, nawet najmniejszy nacisk na nie może wywołać ból, a zlokalizowane mogą być niemal na całym ciele w obrębie mięśni). 
Część osób przy tego rodzaju dolegliwości może pomóc sobie poprzez trening relaksacyjny ze stopniowym dołączeniem ćwiczeń bądź tzw. biofeelback – czyli trening informacji zwrotnej. 
Skąd się biorą „zbędne” napięcia mięśniowe? To nic innego jak skutki stresów psychicznych bądź nieustającego poczucia niepokoju, przepracowania, przetrenowania, ale także nieodpowiedniej eksploatacji mięśni… Należy także pamiętać, że mięśnie nie są zwolennikami długotrwałych skurczów oraz monotonnych, non stop powtarzanych tych samych ruchów. Gdy sprawiamy im taki los, one odwdzięczają się bólami i przeciążeniami.

Więc, gdy Twoje mięśnie „mają dość” po pomoc zapraszamy do nas!!

Do Ewy lub Kamila !


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Wybór stanika to ważna sprawa

Wybór stanika to ważna sprawa

TERAPIA MANUALNA

Teraz temat dla Pań, ale może i dla Panów, którzy dbają o swoje kobiety...

Uszkodzenie łąkotki

Uszkodzenie łąkotki

TERAPIA MANUALNA

Najczęściej pojawia się po pośrednim bądź bezpośrednim urazie stawu kolanowego, poprzez obciążenie i rotację zgiętego stawu kolanowego.

Ostroga piętowa

Ostroga piętowa

TERAPIA MANUALNA

Jest to zapalenie przyczepu rozcięgna podeszwowego.  Rozciąga się ono między piętą a palcami stopy. 

Przykurcze mięśni

Przykurcze mięśni

TERAPIA MANUALNA

Jeśli duża ilość mięśni w stanie snu jest napiętych - będzie to mogło powodować Syndrom Przewlekłego Zmęczenia i zaburzenia sercowo naczyniowe...