Tętnica kręgowa, czyli coś o bólach i zawrotach głowy.

Tętnica kręgowa, czyli coś o bólach i zawrotach głowy.

Rura kręgowa to jedna z ciekawszych rur w naszym organizmie

Jest jedną z dwóch rur, które doprowadzają czerwoną życiodajna natlenowaną ciecz do naszego łba!!! Jest rurą, którą odchodzi albo bezpośrednio od aorty, albo od rury, która zwie się pniakiem ramienno-głowowym.

Rura przechodzi łukowato przez dziury w wyroślach poprzecznych drugiego i pierwszego paciorka w szyi co ma wielkie znaczenie.
Krzywizny szyi bowiem — zapobiegają rozciąganiu wyżej wymienionej rury!

Poza tym, gdy kręcimy łbem w jedną stronę, rura drugostronna ulega uciskowi, natomiast w korzystniejszej sytuacji jest rura po stronie wykonywanego ruchu.
Zachodzi tu stosunek wyrównawczy między obiema rurami po lewej i prawej stronie, który zapewnia równomierny dopływ czerwonej brudzącej cieczy do rury postawnej w naszym łbie!

Wyżej wymienione wywody to czysta anatomia skrojona na Bocheńskim stole wiec dyskutować tu nie ma o czym.

Wnioski z tego płyną ciekawe — prawidłowe krzywizny naszej szyi oraz prawidłowe napięcie mięsa w jej obrębie - będzie warunkowało czy mamy dostateczna ilość czerwonej cieczy, która w płucach opiła się w barze tlenowym!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Bóle między żebrowe

Bóle między żebrowe

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

W życiu mamy do czynienia z różnymi rodzajami bólu. Jedne są nam dobrze znane, jak np. ból głowy, inne, gdy się pojawią po raz pierwszy są trudne do rozpoznania.

Szczękościsk

Szczękościsk

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zanim dobierze się rodzaj terapii, by pozbyć się szczękościsku, ważne jest ustalenie przyczyn jego wystąpienia. Ponieważ rodzaj leczenia będzie inny podczas, gdy jest to efekt stanów zapalnych czy ropni, a inny, gdy pojawi się po doznanym urazie. 

OSTEOPATIA – naprawiamy maszyny ludzkie

OSTEOPATIA – naprawiamy maszyny ludzkie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Dzisiejszy nasz pęd, czyli upychanie kilku zadań w jedna godzinę, jedzenie w biegu, rozmawianie w przelocie to wszystko odbija się "wielką stopą" na naszym ciele

Łuszczyca

Łuszczyca

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jeszcze kilka lat temu ludzie unikali osób, które mają łuszczycę. Sam jako terapeuta miałem mieszane uczucia co do pracy na skórze objętej tym procesem chorobowym.