MPD

MPD

MPD

Standardowa rehabilitacja w MPD obejmuje ruch, mowę, funkcjonowanie.

To co może zaproponować Osteopatia to nowum w podejściu.
Mózg ma duża plastyczność, bez względu na wiek i proces. Praca w koncepcji Osteopatii Kranio Sakralnej opiera się na pierwotnym rytmie oddechowym, fluktuacjach płynu mózgowo rdzeniowego, oraz mózgu.
Mózg jest największym prowodyrem wszystkiego i największa nadzieją. Dotąd nie poznaliśmy w stu procentach tego co mamy między uszami, dlatego nie powinnismy negować metod, które spojrzą na człowieka z MPD Inaczej.
Ja nie wierze w choroby, ja wierze ze z organizmu można otrzymać to, co natura dała i zawsze podejmując się terapii, mam to na uwadze.
Jeśli przychodzi do mnie człowiek, to przychodzi człowiek, a nie MPDmowiec.
To najbardziej innowacyjne podejście jakie wypracowałem w swojej karierze terapeutycznej i proszę - szukajcie ludzi, którzy inaczej spojrzą na Ciebie lub dzieci, niż przez pryzmat chorób AO.

Mózgowe porażenie dziecięce.
„Choroba bez definicji”, jest tak nazywana ze względu na różnorodność i stopień nasilenia się objawów oraz zaburzeń, przez co jest trudna do zdefiniowana.

Wiadomo, że jest wynikiem uszkodzenia mózgu w podczas życia płodowego, w trakcie porodu bądź tuż po nim.

W większości przypadków następuje między 26. a 34. tygodniem ciąży.

Kiedy można się obawiać MPZ i jakie czynniki mogą stworzyć zagrożenie jej wystąpienia?:
• Ciąża zagrożona poronieniem,
• Infekcje typu: różyczka, toksoplazmoza itd.,
• Stosowanie używek takich jak papierosy czy alkohol,
• Zatrucie ciążowe,
• U dziecka po porodzie wystąpiła trudność z oddychaniem,
• Dziecko jest wcześniakiem,
• Przechodziło we wczesnym okresie zapalenie opon mózgowych,
• Poród był długi i z trudnościami (np.: kleszczowy)
• Nieprawidłowości chromosomalne.

Mózgowe porażenie dziecięce może objawiać się poprzez asymetrię w ułożeniu ciała, nienaturalną wiotkość mięśni, problemy w połykaniu.

Wyróżnia się następujące rodzaje MPD: obustronne porażenie połowiczne (odgięciowe układanie ciała, nadmierna ekspresja ruchów, ograniczenie ruchów spontanicznych, dochodzi do niedowładu kończyć), obustronne porażenie kurczowe (ograniczenie ruchów spontanicznych, niedowład kończyn, stawanie na palcach), pozapiramidowe (ruchy mimowolne, zwłaszcza mięśnie twarzy i głowy), móżdżkowa (opóźnienie kontroli postawy i lokomocji, w okresie późniejszym zaburzenia koordynacji ruchów).

Wiodącą rolę w leczeni tego schorzenia odgrywa neurolog, ocenia jakie zmiany zaszły w mózgu i jaką terapię wcielić w życie. Im wcześniej rozpoczęte leczenie tym lepsze rezultaty można osiągnąć.

W naszej przychodni dziećmi z MPD zajmuje się Adam i Krzysztof


<< POWRÓT