MPD

MPD

Standardowa rehabilitacja w MPD obejmuje ruch, mowę, funkcjonowanie.

To, co może zaproponować Osteopatia to nowe podejście.
Mózg ma duża plastyczność, bez względu na wiek i proces. Praca w koncepcji Osteopatii Kranio Sakralnej opiera się na pierwotnym rytmie oddechowym, fluktuacjach płynu mózgowo-rdzeniowego, oraz mózgu.
Mózg jest największym prowodyrem wszystkiego i największą nadzieją. Dotąd nie poznaliśmy w stu procentach tego, co mamy między uszami, dlatego nie powinniśmy negować metod, które spojrzą na człowieka z MPD Inaczej.
Ja nie wierzę w choroby, ja wierzę, że z organizmu można otrzymać to, co natura dała i zawsze podejmując się terapii, mam to na uwadze.
Jeśli przychodzi do mnie człowiek, to przychodzi człowiek, a nie MPD-mowiec.
To najbardziej innowacyjne podejście, jakie wypracowałem w swojej karierze terapeutycznej i proszę — szukajcie ludzi, którzy inaczej spojrzą na Ciebie lub dzieci, niż przez pryzmat chorób AO.

Mózgowe porażenie dziecięce.

„Choroba bez definicji”, jest tak nazywana ze względu na różnorodność i stopień nasilenia się objawów oraz zaburzeń, przez co jest trudna do zdefiniowana.

Wiadomo, że jest wynikiem uszkodzenia mózgu podczas życia płodowego, w trakcie porodu bądź tuż po nim.

W większości przypadków następuje między 26. a 34. tygodniem ciąży.

Kiedy można się obawiać MPZ i jakie czynniki mogą stworzyć zagrożenie jej wystąpienia?:

  • Ciąża zagrożona poronieniem,
  • Infekcje typu: różyczka, toksoplazmoza itd.,
  • Stosowanie używek takich jak papierosy czy alkohol,
  • Zatrucie ciążowe,
  • U dziecka po porodzie wystąpiła trudność z oddychaniem,
  • Dziecko jest wcześniakiem,
  • Przechodziło we wczesnym okresie zapalenie opon mózgowych,
  • Poród był długi i z trudnościami (np.: kleszczowy),
  • Nieprawidłowości chromosomalne.

Mózgowe porażenie dziecięce może objawiać się poprzez asymetrię w ułożeniu ciała, nienaturalną wiotkość mięśni, problemy w połykaniu.

Wyróżnia się następujące rodzaje MPD: obustronne porażenie połowiczne (odgięciowe układanie ciała, nadmierna ekspresja ruchów, ograniczenie ruchów spontanicznych, dochodzi do niedowładu kończyć), obustronne porażenie kurczowe (ograniczenie ruchów spontanicznych, niedowład kończyn, stawanie na palcach), pozapiramidowe (ruchy mimowolne, zwłaszcza mięśnie twarzy i głowy), móżdżkowa (opóźnienie kontroli postawy i lokomocji, w okresie późniejszym zaburzenia koordynacji ruchów).

Wiodącą rolę w leczeniu tego schorzenia odgrywa neurolog, ocenia jakie zmiany zaszły w mózgu i jaką terapię wcielić w życie. Im wcześniej rozpoczęte leczenie, tym lepsze rezultaty można osiągnąć.

W naszej przychodni dziećmi z MPD zajmuje się Adam i Krzysztof


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Neuralgia

Neuralgia

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Są dolegliwości, występujące bardzo często i objawiające się nagłymi atakami silnego bólu. Przez co okres bólu daje o sobie znać na zmianę z okresem spokoju...

Wielowymiarowość osteopatii

Wielowymiarowość osteopatii

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Osteopatia to złożona nauka, która traktuje ciało i umysł człowieka jako jedność.

Osteopatia a żołądek

Osteopatia a żołądek

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Oddziela ich tak naprawdę tylko kilka gum, czyli gumy osierdzia (worka, w którym jest serce), guma zwana przeponą (oddziela jamę brzuszna od klatki piersiowej oraz gumy otrzewnej (worek w którym są be-be-chy).

Muzyka ciała

Muzyka ciała

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Między innymi z bicia serca .. oddechu, pulsujących tętnic, strumyczków żylnych, wolnych pływów limfatycznych. Jest to także ruch kości czaszki, ruch gum wewnątrz czaszki...