Zdrowie

Zdrowie

Kiedyś bardzo dawno temu obserwowałem ludzi medycyny i paramedycyny - jak z łatwością mogą pomoc schorowanemu człowiekowi.

Z zegarmistrzowską precyzją lokalizują źródło bólu i problemów a potem niwelują je.

Byli to dla mnie istni Merlini.

W XXI wieku takimi Merlinami są Osteopaci.

Nie używają magii - lecz intencji .
Dokładna znajomość struktur anatomicznych - pozwala intencjonalnie i fizycznie wejść w dany problem, naprawić to i zostawić w spokoju !

Na tym polega master klasa Osteopatii.

(AO)

Kiedy można zastosować terapię czaszkową?

Na wizytę do osteopaty na wyżej wspomnianą terapię warto wybrać się wówczas, gdy cierpisz na którąś z poniższych dolegliwości:
• Rwa kulszowa,
• Nadciśnienie,
• Ostre i przewlekłe zapalenie oskrzeli,
• Łokieć tenisisty,
• Zespół cieśni nadgarstka,
• Zespoły lękowe,
• Bóle głowy,
• Uraz biczowy szyi,
• Alergiczny nieżyt nosa,
• Przewlekłe zapalenie ucha środkowego i wiele innych.
Jednak czasami pojawiają się przeciwwskazania do podjęcia tego rodzaju terapii. Najczęściej występującymi są: rozwijający się udar, miejscowe infekcje, nieleczone złamanie, podejrzenie krwiaka podpajęczynówkowego itp.

Warto pamiętać, że każda manipulacja wpływa na zdrowie, w zależności, na jakiego specjalistę trafimy, może mieć korzystny bądź niekorzystny wpływ. U nas leczenie dobierane jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, po wcześniej przeprowadzonym szczegółowym wywiadzie o chorobach, dolegliwościach, urazach itp. Dajemy gwarancję profesjonalnych zabiegów, u wykwalifikowanych specjalistów.

Kto pomoże ? Adam i Krzysztof


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Oddech to życie

Oddech to życie

OSTEOPATIA

Podczas dobrze wykonanego wdechu powinna pracować przepona, która robi miejsce dla rozszerzających się płuc, a dzięki temu wypełniają się po brzegi tlenem!..

Palenie papierosów

Palenie papierosów

OSTEOPATIA

Papierosek na śniadanie, na obiad i kolacje, w przerwie na kawkę i gdy za dużo stresów…

Muzyka ciała

Muzyka ciała

OSTEOPATIA

Między innymi z bicia serca .. oddechu, pulsujących tętnic, strumyczków żylnych, wolnych pływów limfatycznych. Jest to także ruch kości czaszki, ruch gum wewnątrz czaszki...

Zespół przewlekłego zmęczenia

Zespół przewlekłego zmęczenia

OSTEOPATIA

Zespół przewlekłego zmęczenia może być spowodowany napięciami mięśni, które pobierają energie nawet w nocy oraz blokują przepływ impulsów nerwowych. Krążenie musi się bardziej wysilać wiec i serce ciężej pracuje. To wszystko robi dług energetyczny w naszym organizmie , który kiedyś będziemy musieli spłacić...