Zmęczenie po treningu

Zmęczenie po treningu

Zmęczenie po treningu

Czy wiesz jaki wynik otrzymamy w działaniu mięśnie + długotrwały wysiłek (najczęściej w nieruchomej pozycji) ???

Otóż da nam to nic innego jak BÓL i ZMĘCZENIE MIĘŚNI!
Każdy większy wysiłek niesie za sobą pobolewanie bądź tępe bóle mięśni, nierzadko mogą być one również wrażliwe na dotyk, będziemy wówczas odczuwać większy dyskomfort. 


Czemu się tak dzieję? Tutaj trochę medycznych terminów… Dolegliwości wynikają z podrażnienia niezmielinizowanych zakończeń nerwowych i wewnątrzmięśniowych naczyń krwionośnych, wszystko to przez zmiany chemiczne, do których dochodzi w płynie międzykomórkowym – a zwłaszcza wówczas gdy wzrasta stężenie kwasu mlekowego i jonów dodatnich K. Nasze receptory zostają podrażnione, a kanały wapniowe otworzone, stąd biorą się dolegliwości bólowe. 


Łatwo zaobserwować, że w mięśniach, które są trenowane (wyćwiczone) zmiany zachodzą dużo wolniej! Więc wniosek nasuwa się jeden… Ćwicz regularnie! Nie pozwól, by Twoje mięśnie się „zestarzały”.
Zastosowanie ma to także w odniesieniu do mięśni okolicy lędźwiowo – krzyżowej. Nieprawidłowa aktywność receptorów może zaistnieć na skutek np.: zaburzeń postawy ciała, które są wynikiem wykonywanej pracy, chodzenia na wysokim obcasie, zmian chorobowych krążka międzykręgowego itp. 


Mimo tego, że widza o tego rodzaju bólu jest wciąż nie wyjaśniona w 100 % to można przyjąć, że zmęczenie mięśni powiązane jest z nieodpowiednim ukrwieniem i utlenowaniem, a tym samym zachodzącymi tam zmianami biochemicznymi.

Z chęcią pomożemy w naprawie Twoich obolałych mięśni, więc jeśli masz problem mały lub duży, przyjdź do Centrum Osteopatii i Terapii Manualnej!

Zaprasza Kamil Ewa Marta Monika !!!


<< POWRÓT