Zmęczenie po treningu

Zmęczenie po treningu

Czy wiesz jaki wynik otrzymamy w działaniu mięśnie + długotrwały wysiłek (najczęściej w nieruchomej pozycji)?

Otóż da nam to nic innego jak BÓL i ZMĘCZENIE MIĘŚNI!
Każdy większy wysiłek niesie za sobą pobolewanie bądź tępe bóle mięśni, nierzadko mogą być one również wrażliwe na dotyk, będziemy wówczas odczuwać większy dyskomfort.

Czemu się tak dzieje? Tutaj trochę medycznych terminów… Dolegliwości wynikają z podrażnienia niezmielinizowanych zakończeń nerwowych i wewnątrz mięśniowych naczyń krwionośnych, wszystko to przez zmiany chemiczne, do których dochodzi w płynie międzykomórkowym – a zwłaszcza wówczas gdy wzrasta stężenie kwasu mlekowego i jonów dodatnich K. Nasze receptory zostają podrażnione, a kanały wapniowe otworzone, stąd biorą się dolegliwości bólowe.

Łatwo zaobserwować, że w mięśniach, które są trenowane (wyćwiczone), zmiany zachodzą dużo wolniej! Więc wniosek nasuwa się jeden… Ćwicz regularnie! Nie pozwól, by Twoje mięśnie się „zestarzały”.
Zastosowanie ma to także w odniesieniu do mięśni okolicy lędźwiowo-krzyżowej.
Nieprawidłowa aktywność receptorów może zaistnieć na skutek np.: zaburzeń postawy ciała, które są wynikiem wykonywanej pracy, chodzenia na wysokim obcasie, zmian chorobowych krążka międzykręgowego itp.

Mimo tego, że widza o tego rodzaju bólu jest wciąż niewyjaśniona w 100%, to można przyjąć, że zmęczenie mięśni powiązane jest z nieodpowiednim ukrwieniem i utlenowaniem, a tym samym zachodzącymi tam zmianami biochemicznymi.

Z chęcią pomożemy w naprawie Twoich obolałych mięśni, więc jeśli masz problem mały lub duży, przyjdź do Centrum Osteopatii i Terapii Manualnej!

Zaprasza Kamil, Ewa, Marta i Monika!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Powrót energii

Powrót energii

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

„Z pomocą terapii Osteopatycznej uczucie ucisku w mojej głowie zelżało, powróciła mi energia i powoli odzyskiwałem siły „ Mądrość Ciała”.

MPD

MPD

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

To najbardziej innowacyjne podejście jakie wypracowałem w swojej karierze terapeutycznej i proszę - szukajcie ludzi, którzy inaczej spojrzą na Ciebie lub dzieci, niż przez pryzmat chorób...

Nagłe cesarskie cięcie

Nagłe cesarskie cięcie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Otóż osoby urodzone poprzez cesarskie cięcie mają silnie ugruntowane poczucie, że droga którą wybierają jest najlepsza jaką mogli wybrać...

Migrena oczna

Migrena oczna

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przyczyny jej występowania nie są jasno określone. Najprawdopodobniej duży wpływ mają czynniki genetyczne. Wystąpienie tego rodzaju bólu może być nasilone wówczas, gdy występuje alergia pokarmowa, stres...