Zmęczenie po treningu

Zmęczenie po treningu

Czy wiesz jaki wynik otrzymamy w działaniu mięśnie + długotrwały wysiłek (najczęściej w nieruchomej pozycji)?

Otóż da nam to nic innego jak BÓL i ZMĘCZENIE MIĘŚNI!
Każdy większy wysiłek niesie za sobą pobolewanie bądź tępe bóle mięśni, nierzadko mogą być one również wrażliwe na dotyk, będziemy wówczas odczuwać większy dyskomfort.

Czemu się tak dzieje? Tutaj trochę medycznych terminów… Dolegliwości wynikają z podrażnienia niezmielinizowanych zakończeń nerwowych i wewnątrz mięśniowych naczyń krwionośnych, wszystko to przez zmiany chemiczne, do których dochodzi w płynie międzykomórkowym – a zwłaszcza wówczas gdy wzrasta stężenie kwasu mlekowego i jonów dodatnich K. Nasze receptory zostają podrażnione, a kanały wapniowe otworzone, stąd biorą się dolegliwości bólowe.

Łatwo zaobserwować, że w mięśniach, które są trenowane (wyćwiczone), zmiany zachodzą dużo wolniej! Więc wniosek nasuwa się jeden… Ćwicz regularnie! Nie pozwól, by Twoje mięśnie się „zestarzały”.
Zastosowanie ma to także w odniesieniu do mięśni okolicy lędźwiowo-krzyżowej.
Nieprawidłowa aktywność receptorów może zaistnieć na skutek np.: zaburzeń postawy ciała, które są wynikiem wykonywanej pracy, chodzenia na wysokim obcasie, zmian chorobowych krążka międzykręgowego itp.

Mimo tego, że widza o tego rodzaju bólu jest wciąż niewyjaśniona w 100%, to można przyjąć, że zmęczenie mięśni powiązane jest z nieodpowiednim ukrwieniem i utlenowaniem, a tym samym zachodzącymi tam zmianami biochemicznymi.

Z chęcią pomożemy w naprawie Twoich obolałych mięśni, więc jeśli masz problem mały lub duży, przyjdź do Centrum Osteopatii i Terapii Manualnej!

Zaprasza Kamil, Ewa, Marta i Monika!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA

Powrót energii

Powrót energii

OSTEOPATIA

„Z pomocą terapii Osteopatycznej uczucie ucisku w mojej głowie zelżało, powróciła mi energia i powoli odzyskiwałem siły „ Mądrość Ciała”.

Zdrowie

Zdrowie

OSTEOPATIA

Kiedyś bardzo dawno temu obserwowałem ludzi medycyny i paramedycyny - jak z łatwością mogą pomoc schorowanemu człowiekowi

Hallux - koślawy paluch.

Hallux - koślawy paluch.

OSTEOPATIA

HALLUX – inaczej paluch koślawy – problem ten dotyka ok. 4% populacji! Czy dotyczy również Ciebie??

Nerwica

Nerwica

OSTEOPATIA

Po wielu latach , egzaminach, studiach , zmienionych pracach - staliśmy się mechanizmem , neurotycznym, wysoce wyspecjalizowanym w wykonywaniu czynności użytecznych...