Bruksizm

Bruksizm

Bruksizm - leczenie Łódź

To choroba, której przyczyna nie jest jednoznacznie określona. Najczęściej występuje u osób młodych, dużo rzadziej pojawia się po 40. roku życia. Im później tym prawdopodobieństwo problemy się zmniejsza.

Przyczyny bruksizmu

Niektóre źródła podają, że za bruksizm mogą odpowiadać takie czynniki jak:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • wady zgryzu,
  • nadmierny stres,
  • wzmożony lęk,
  • pogorszony stan zdrowia,
  • nerwica.

Ogólnie mówiąc, w bruksizmie mamy do czynienia ze wzmożonym napięciem mięśni żwaczy, których funkcją jest m.in. odpowiadanie za prawidłowe ruchy żuchwy na boki oraz w górę i w dół. Kiedy aktywność żwaczy jest wzmożona, mamy do czynienia ze zbyt silnym zaciskaniem zębów górnych i dolnych oraz tarcia o siebie ich powierzchni. Objaw ten określa się zgrzytaniem zębów. Może występować w ciągu dnia, ale najczęściej spotkać można go w nocy, podczas snu. Z tego powodu bruksizm zalicza się do grupy parasomni – niepożądanych zjawisk występujących podczas snu

Bruksizm stanowi nie tylko problem stomatologiczny, ale również psychologiczny i społeczny. Może prowadzić do ścierania się powierzchni zębów, zmian zapalnych i zwyrodnieniowych, ale także do problemów ze snem, unikania kontaktów z ludźmi i konfliktów.

Bezzwłocznie należy poddać się badaniom, sprawdzić skąd może wynikać problem i starać się go wyeliminować w miarę możliwości.

Leczenie bruksizmu Łódź

Nasi osteopaci Karol, Maciej, Adam oraz terapeutka manualna Monika mogą pomóc w wyżej wspomnianym problemie. Zapraszamy do zapisów.  https://www.osteopatja.pl/osteopatia

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Osteopatia wisceralna wstęp

Osteopatia wisceralna wstęp

OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Zwyrodnienie kręgosłupa

Zwyrodnienie kręgosłupa

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jest jedną z najczęściej występujących przyczyn bólu pleców. Statystycznie uszkodzenia krążków międzykręgowych zanotowane jest u co drugiej osoby, która osiągnęła 40 rok życia, a do 50 roku życia aż 70% populacji skarży się na problemy z powodu zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa.

Przepona

Przepona

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jest nie tylko głównym mięśniem oddechowym, ale również wpływa na funkcję narządów wewnętrznych.

Wpływ jazdy konnej

Wpływ jazdy konnej

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jazda konna może pozytywnie wpływać na nasz kręgosłup i zdrowie, jednak ma też swoje elementy, które mogą wpływać na powstawanie urazów, kontuzji i dolegliwości bólowych.