Pierwsza wizyta u Dietetyka

Pierwsza wizyta u Dietetyka

Pierwsza wizyta u dietetyka!

Pierwszy i najważniejszy krok to podjęcie decyzji o współpracy.
Jeśli masz problem z doborem diety, zmagasz się z różnymi chorobami, nie wiesz jak stracić zbędne kilogramy, chcesz się czuć zdrowsza/y, pełna/y sił witalnych i dostać zastrzyk energii, z przysłowiowym „kopniakiem” do działania, to pomoc dietetyka jest właśnie dla Ciebie!

Na pierwszej wizycie przeprowadzę szereg badań przy pomocy analizatora składu ciała. Uzyskamy dzięki niemu informację na temat: zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, poziomie tłuszczu trzewnego, masie mięśniowej, masie mineralnej kości, poziomie nawodnienia, metabolizmie spoczynkowym oraz o wieku metabolicznym. Poddamy analizie te wyniki oraz wyniki badań diagnostycznych.

Przeprowadzę z Tobą dokładny wywiad zdrowotny oraz żywieniowy. Dzięki temu uzyskamy obraz jakie nawyki żywieniowe miałaś/eś do tej pory i podpowiem jakie ewentualne błędy zostały popełnione.

Mając wszystkie najważniejsze informację oraz wskazany przez Ciebie cel, który chcesz osiągnąć z moją pomocą, będę mogła przygotować odpowiednio dobraną do potrzeb dietę oraz wskaże na czym warto się skupić, uwzględniając trwałą zmianę nawyków żywieniowych.

Na pierwszą wizytę proszę przynieść następujące badania:

  • z krwi: bilirubina, CRP, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, glukoza, TSH, anty-TPO, anty-TG, fT3, fT4, kwas moczowy, Aspat, Alat, mocznik, kreatynina, żelazo, wit. D3, wapń,
  • inne wyniki badań w zależności od schorzenia.

Dodatkowo:

  • proszę przygotować listę leków i suplementów, które są przyjmowane,
  • proszę przygotować i wziąć ze sobą na wizytę 3-dniowy jadłospis (godziny, porcje, podjadanie, płyny),
  • pomiary ciała są wykonywane na specjalistycznej wadzę, na którą staje się boso, zatem proszę o odpowiednie przygotowanie się do wizyty.

Dodatkowym badaniem, które możemy wykonać jest analiza magnetyczno-kwantowa. Pokazuje niedobory minerałów, śladowych pierwiastków oraz potrzebnych witamin w organizmie, , dowiemy się czy występują problemy z tarczycą, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, gęstością mineralną kości, cyklem menstruacyjnym, wahaniami poziomu cukru we krwi oraz oczywiście z nadwagą i otyłością.

Na takie badanie i omówienie wyników należy zarezerwować sobie około godziny.

Więcej informacji zapraszam do zakładki http://www.osteopatja.pl/dietetyka 

Pozdrawiam i zapraszam!
Sonia Orszulak

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Jedzenie kompulsywne

Jedzenie kompulsywne

DIETETYKA DZIECIĘCA

Kompulsywne objadanie to brak kontroli nad ilością i tempem spożywanych posiłków w ciągu dnia. To zaburzenie odżywiania, które skupia się na niekontrolowanym spożywaniu dużych ilości jedzenia bez odczuwania fizycznego głodu.

Choroba Hashimoto a dieta

Choroba Hashimoto a dieta

DIETETYKA DZIECIĘCA

Osoby zmagające się z niedoczynnością tarczycy oraz chorobę Hashimoto często zmagają się ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu LDL i trójglicerydów, a także ze zwiększoną masą ciała. I tu wkracza dieta!

Mizofonia

Mizofonia

DIETETYKA DZIECIĘCA

Gdy odgłosy jedzenia bolą...

Kilka kilogramów za dużo

Kilka kilogramów za dużo

DIETETYKA DZIECIĘCA

Problem ze zrzuceniem kilku zbędnych kilogramów to temat bardzo na czasie!  Pewnie zastanawiasz się czemu innym się udaje, a Ty wciąż tkwisz w błędnym kole.