Pierwsza wizyta u Dietetyka

Pierwsza wizyta u Dietetyka

Pierwsza wizyta u dietetyka!

Pierwszy i najważniejszy krok to podjęcie decyzji o współpracy.
Jeśli masz problem z doborem diety, zmagasz się z różnymi chorobami, nie wiesz jak stracić zbędne kilogramy, chcesz się czuć zdrowsza/y, pełna/y sił witalnych i dostać zastrzyk energii, z przysłowiowym „kopniakiem” do działania, to pomoc dietetyka jest właśnie dla Ciebie!

Na pierwszej wizycie przeprowadzę szereg badań przy pomocy analizatora składu ciała. Uzyskamy dzięki niemu informację na temat: zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, poziomie tłuszczu trzewnego, masie mięśniowej, masie mineralnej kości, poziomie nawodnienia, metabolizmie spoczynkowym oraz o wieku metabolicznym. Poddamy analizie te wyniki oraz wyniki badań diagnostycznych.

Przeprowadzę z Tobą dokładny wywiad zdrowotny oraz żywieniowy. Dzięki temu uzyskamy obraz jakie nawyki żywieniowe miałaś/eś do tej pory i podpowiem jakie ewentualne błędy zostały popełnione.

Mając wszystkie najważniejsze informację oraz wskazany przez Ciebie cel, który chcesz osiągnąć z moją pomocą, będę mogła przygotować odpowiednio dobraną do potrzeb dietę oraz wskaże na czym warto się skupić, uwzględniając trwałą zmianę nawyków żywieniowych.

Na pierwszą wizytę proszę przynieść następujące badania:

  • z krwi: bilirubina, CRP, cholesterol całkowity, LDL, HDL, trójglicerydy, glukoza, TSH, anty-TPO, anty-TG, fT3, fT4, kwas moczowy, Aspat, Alat, mocznik, kreatynina, żelazo, wit. D3, wapń,
  • inne wyniki badań w zależności od schorzenia.

Dodatkowo:

  • proszę przygotować listę leków i suplementów, które są przyjmowane,
  • proszę przygotować i wziąć ze sobą na wizytę 3-dniowy jadłospis (godziny, porcje, podjadanie, płyny),
  • pomiary ciała są wykonywane na specjalistycznej wadzę, na którą staje się boso, zatem proszę o odpowiednie przygotowanie się do wizyty.

Dodatkowym badaniem, które możemy wykonać jest analiza magnetyczno-kwantowa. Pokazuje niedobory minerałów, śladowych pierwiastków oraz potrzebnych witamin w organizmie, , dowiemy się czy występują problemy z tarczycą, wątrobą, pęcherzykiem żółciowym, gęstością mineralną kości, cyklem menstruacyjnym, wahaniami poziomu cukru we krwi oraz oczywiście z nadwagą i otyłością.

Na takie badanie i omówienie wyników należy zarezerwować sobie około godziny.

Więcej informacji zapraszam do zakładki http://www.osteopatja.pl/dietetyka 

Pozdrawiam i zapraszam!
Sonia Orszulak

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry

DIETETYKA DZIECIĘCA

Jest to rodzaj schorzenia zapalnego, niezakaźnego o przewlekłym i nawrotowym charakterze, który związany jest z nadwrażliwością miejscową na pewne substancje, pokarmy, bakterie, grzyby i inne. Najczęściej jest ona uwarunkowana genetycznie.

Kwasy omega-3

Kwasy omega-3

DIETETYKA DZIECIĘCA

Kwasy tłuszczowe omega 3 są wspierciem dla układu immunologicznego i pomagają w walce z infekcjami, obniżają stany zapalne i są szczególnie polecane dzieciom, których organizm pracuje bardzo intensywnie przed nabyciem odporności

Dietetyka - Mleko modyfikowane

Dietetyka - Mleko modyfikowane

DIETETYKA DZIECIĘCA

Podczas karmienia naturalnego zaspokajane jest zapotrzebowanie dziecka na wszystkie składniki odżywcze, dzięki czemu dziecko może rozwijać się we właściwy sposób, ale także jest pierwszym bodźcem formującym umiejętność interakcji społecznej. 

Szpinak

Szpinak

DIETETYKA DZIECIĘCA

Można jego oddziaływanie na organizm określić mianem – holistycznego.