(NIE)Jedz do syta

(NIE)Jedz do syta

Zapewne nie raz słyszałaś o tym, by kończyć posiłek z lekkim uczuciem sytości, żeby się nie przejadać. A może znasz tą radę, by odjeść od stołu delikatnie głodnym.

Brzmi prosto. Nie przejadać się. W rzeczywistości jednak sprawa jest dużo bardziej nieoczywista.

Przejdźmy więc do uczucia sytości. Dobrze byłoby zakończyć posiłek z lekkim uczyciem sytości, nie doprowadzając do sytuacji, gdy zjedliśmy za dużo. Problem pojawia się wówczas gdy, nasz żołądek nie jest w stanie dostarczyć nam takiej informacji. Przekazuje nam natomiast sygnał ale, gdy już zbliżamy się do naszej granicy, gdy już nic więcej nie jesteśmy w stanie zjeść.

To właśnie wtedy kluczowe jest właściwe przeżuwanie i delektowanie się posiłkiem, bo jesteś w stanie osiągnąć uczucie sytości w czasie 20 minut.

Dzięki tak prostej sprawie jak przeżuwanie posiłków, może spowodować, że nasz żoładek zacznie dużo lepiej pracować. Oprócz właściwego przeżuwania ważne jest to co jemy.

Znasz to uczucie kiedy na przykład po zjedzeniu jajka sadzonego na boczku, albo sałatki z kurczaka i awokado czujesz się... tak zdrowo najedzony/a? To za sprawą połączenia białka i tłuszczy, które powodują, że szybko czujemy się syci.

Wspaniałą korzyścią związaną ze zdrowym poczuciem sytości, jest to, że dodaje nam energii. Przejedzenie raczej powoduje, że człowiek marzy o małej drzemce.

Jeśli chcesz więc popracować nad zdrowymi nawykami żywieniowymi, dopasowaniem porcji potraw do celu, który chcesz osiągnąć zapraszamy na konsultacje z dietetykiem Sonią Orszulak.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Dietetyka - Atopowe Zapalenie Skóry

Dietetyka - Atopowe Zapalenie Skóry

DIETETYKA DZIECIĘCA

Podczas leczenia AZS ważna okazuje się dobrze dobrana dieta. Polega na usunięciu tych produktów, które powodują niewłaściwą reakcję ze strony układu immunologicznego...

Mizofonia

Mizofonia

DIETETYKA DZIECIĘCA

Gdy odgłosy jedzenia bolą...

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

Dietetyka - Nadwaga i otyłość

DIETETYKA DZIECIĘCA

Warto wiedzieć, że nie są to tylko problemy natury estetycznej – jest to znacznie bardziej złożony problem, który może doprowadzić niestety nawet do śmierci. 

Dietetyka - Neofobia

Dietetyka - Neofobia

DIETETYKA DZIECIĘCA

Czy dziecko nie chce jeść nowych produktów? Lub produktów, które już jadło, ale kupowano je w innym sklepie więc ma inne opakowanie?