Dystonia nerwowo-krążeniowa

Dystonia nerwowo-krążeniowa

Pod tą nazwą kryje się psychonerwica, podczas której pacjent odczuwa różne dolegliwości ze strony serca, mimo nie pojawienia się w tym narządzie patologicznych zmian organicznych.

Najczęstszą przyczyną wystąpienia tej dolegliwości są niepowodzenia chorego w życiu osobistym lub pracy, zaburzenia seksualne, poczucie mniejszej wartości ewentualnie błędne rozpoznanie lekarskie.

Gdy pojawia się ta jednostka chorobowa, chory skarży się na szybkie męczenie się, również podczas niewielkiego wysiłku. Ma ponadto:

• uczucie zatykania w gardle,

• trudności oddechowe,

• bóle w okolicy końuszka serca lub okolicy podsutkowej,

• uczucie zamierania serca lub mocnego, niemiarowego, przyspieszonego bicia

Dodatkowo występuje szereg objawów ogólnych takich jak: bóle, zawroty głowy, skłonności do omdleń, uczucie gorąca i łatwość ziębnięcia, dreszcze, nadmierne pocenie się oraz problemy ze snem. Wszystkie te dolegliwości mają charakter zmienny, przewlekły z okresami poprawy.

Najważniejszym elementem leczenia jest na początek wnikliwa analiza stanu chorego, wykluczenie organicznego tła choroby oraz przekonanie pacjenta o nieuzasadnionych obawach o jego zdrowie oraz życie.

Powinno się wskazać odpowiednią drogę, pomóc usunąć sytuacje konfliktowe i ułożyć warunki życia.

Dużą rolę ogrywa również leczenie Osteopatyczne oraz ruch taki jak spacery czy sport.

Terapia Osteopatyczna szuka zdrowia w Twoim ciele, szukamy blokad oraz zastojów które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie także psychiczna

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Ból trzustki

Ból trzustki

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Trzustka jest bardzo ważnym elementem wśród różnych części w naszym mechanizmie. Powstaje ona z dwóch zawiązków, grzbietowego i brzusznego, będących uchyłkami dwunastnicy. 

Dolegliwości stawu skroniowo-żuchwowego

Dolegliwości stawu skroniowo-żuchwowego

OSTEOPATIA DOROSŁYCH
Generalny Zabieg Osteopatyczny

Generalny Zabieg Osteopatyczny

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czym jest Osteopatia, kto jest twórcą osteopatii, na czym polega Generalny Zabieg Osteopatyczny

Zapalenie płuc

Zapalenie płuc

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Na początku może wystąpić infekcja górnych dróg oddechowych, nawet zwykłe przeziębienie. W przypadku, gdy występuje astma, cukrzyca, choroby serca, podatność na zapalenie płuc wzrasta.