Przepuklina pępkowa

Przepuklina pępkowa

Przepuklina pępkowa

jest to częsta wada wrodzona niemowląt, która powstaje w wyniku niezamknięcia się pierścienia pępkowego po odcięciu pępowiny. Jest widoczna jako uwypuklenie w okolicy pępka. Zazwyczaj ustępuje sama w ciągu pierwszego roku życia dziecka. W niektórych przypadkach przepuklina zamiast ustępować, rozwija się. Czynnikami, które utrudniają gojenie są sytuacje powodujące wzrost ciśnienia w jamie brzusznej, np. częsty płacz dziecka, kolki, kaszel, parcie, a sama przepuklina może powodować dyskomfort i ból. W skrajnych przypadkach może dojść do niedrożności jelit, co est stanem niebezpiecznym wymagającym natychmiastowej interwencji lekarskiej. Na szczęście jako fizjoterapeuci mamy narzędzia do terapii, która przyspiesza gojenie pierścienia pępkowego, rozluźnia powłoki brzuszne i przynosi ulgę zmęczonym brzuszkom.

Zapraszamy z maluchami na wizytę do Joanny Sych. 

Takie efekty po jednej terapii Maksia u Asi (zdjęcia dzieli niecały miesiąc). 

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: FIZJOTERAPIA PEDIATRYCZNA

Wcześniactwo Łódź

Wcześniactwo Łódź

FIZJOTERAPIA PEDIATRYCZNA

Jeżeli Twoje dziecko urodziło się przedwcześnie, zmagacie się z wyzwaniami sensorycznymi, ruchowymi, z samoregulacją lub innymi. Co wtedy?

Obniżone napięcie mięśniowe

Obniżone napięcie mięśniowe

FIZJOTERAPIA PEDIATRYCZNA

Dziecko z obniżonym napięciem mięśniowy, można określić, że wydaje się „luźne”, jakby przelewało się przez ręce.

Wady postawy

Wady postawy

FIZJOTERAPIA PEDIATRYCZNA

Przyczyną takich problemów mogą być wady wrodzone (czynniki genetyczne) bądź nabyte m.in. w wyniku długotrwałej wymuszonej pozycji siedzącej przy biurku, spędzania czasu przed komputerem oraz zbyt mała aktywność sportowa.

Asymetria ułożenia

Asymetria ułożenia

FIZJOTERAPIA PEDIATRYCZNA

Czym jest asymetria ułożeniowa niemowląt, jak można sobie z tym poradzić?