Refleksoterapia

Refleksoterapia

Chcielibyśmy przybliżyć Wam jeden z rodzajów terapii jaki możecie spotkać w naszej przychodni. Refleksoterapia przeprowadzana jest przez doświadczoną terapeutkę Martę Andrzejewską. 

Może ona znaleźć zastosowanie w wielu dolegliwościach i chorobach.

To nic innego jak rodzaj leczniczego masażu, podczas którego stymuluje się odpowiednie punkty oraz strefy, przyporządkowane poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

Obecnie jest to dość popularna metoda wśród medycyny naturalnej. Pozwala na wprowadzenie organizmu w stan równowagi psychofizycznej.

Jednak należy pamiętać o fakcie, że refleksolog odpowiada za wspomaganie organizmu w leczeniu, tak by funkcjonował w sposób naturalny i prawidłowy, by eliminował toksyny, a także pomaga w odblokowaniu meridian. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, my je tylko uaktywniamy i stymulujemy do działania. Umożliwia to korzystny wpływ na organizm na każdym poziomie - fizycznym, psychicznym i duchowym.

Na pierwszym zabiegu sporządzany jest dokładny wywiad odnośnie historii choroby. Zwraca się uwagę na wszystkie problemy pacjenta, a nie tylko te, na które cierpi w danej chwili. Jest to o tyle ważne, że umożliwia to nakreślenie pełnego obrazu stanu zdrowia pacjenta.

Ważne informacje dotyczą również stylu życia, nawyków żywieniowych, przebytych operacji, przyjmowanych leków, alergii i nietolerancji oraz kwestii emocjonalnych.

Warto wiedzieć, że każdy może reagować inaczej na terapię, ze względu na fakt, że każdy z nas różni się od siebie. Najpowszechniejsze reakcje mogą dotyczyć pozbywania się toksyn z organizmu, a więc mogą przejawiać się np. w układzie wydalniczym. I jeżeli wystąpią u Ciebie poniższe reakcje, to nie należy panikować, są one raczej normalną odpowiedzią od organizmu. Mogą być to:

- Zwiększone oddawanie moczu,

- Stany podgorączkowe,

- Intensywniejsza praca jelit,

- Bóle głowy.

Kiedy może pomóc refleksoterapia? Oto kilka dolegliwości: 

- nadmierny stres,

- stany napięcia nerwowego,

- bóle głowy i migreny,

- problemy z pracą układu hormonalnego,

- zaburzenia miesiączkowania,

- problemy z krążeniem krwi, zastoje,

- problemy z układem odpornościowym,

- stany przemęczenia i przepracowania,

- nagromadzenie toksyn w organizmie.

Przeciwskazania do terapii to:

- zakrzepica żył,

- urazy stóp i obrażenia wykluczające ucisk,

- choroby infekcyjne przebiegające z wysoką gorączką,

- stany przed operacyjne,

- choroby zakaźne,

- ciężkie choroby psychiczne,

- ciąża wysokiego ryzyka.

Liczba koniecznych sesji również jest indywidualną sprawą. Ich ilość jest dostosowywana do problemu i jego zaawansowania. Ale efektów można spodziewać się nawet już po pierwszym zabiegu refleksologii.

I uwaga! Efekty leczenia wiążą się w dużej mierze od Twojego nastawienia. Złe nastawienie psychiczne może powodować blokowanie postępów terapeutycznych.

Zapraszamy na refleksologię do Marty Andrzejewskiej! Być może to będzie Twój złoty środek na powrót do zdrowia.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: REFLEKSOTERAPIA

Refleksologia - historia pacjenta

Refleksologia - historia pacjenta

REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapeuta ma na celu oddziaływać na pacjenta w taki sposób, żeby odzyskał on stan równowagi (fizjologicznej), a dzięki temu także zdrowie.

Refleksoterapia

Refleksoterapia

REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapia to rodzaj leczniczego masażu, podczas którego stymuluje się odpowiednie punkty oraz strefy, przyporządkowane poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.