Mizofonia
To jeden z aspektów neofobii żywieniowej, z którym nie raz spotkaliśmy się w naszym centrum
Mówiąc w skrócie jest to problem gdy proste zwyczajne dźwięki stają się nie do zniesienia
Bardzo często są to odgłosy wydawane przez sztućce oraz metalowe naczynia. Mogą to być także odgłosy towarzyszące jedzeniu takie jak przełykanie picia, wzdychanie.
Niestety przyczyn narazie naukowcy nie znaleźli tego problemu
Reakcje na ten stres mogą być różne – od zdenerwowania, po duży lęk, aż po agresywną reakcję czyli walka lub ucieczka.
Podczas pracy z neofobią u dzieci, bardzo często znajdujemy w pewnym stopniu problemy z mizofonią co może mieć kluczowe znaczenie wśród dzieci, którym trudno przezwyciężyć wybiórczość jedzeniową.
Żeby zdrowy człowiek mógł sobie chociaż lekko wyobrazić ten problem - wystarczy założyć słuchawki z aktywną redukcją szumów i iść do restauracji. Potem zacząć konsumować posiłek z włączonymi i podbitymi szumami. Po tym eksperymencie uzmysławiamy rodzicom jak duży może być to problem przy neofobii żywieniowej
W wyżej wymienionym problemie w naszej przychodni pomogą Sonia i Adam Orszulak. Prowadzona komplementarna terapia Dietetyczna i Osteopatyczna może być pomocna w Państwa przypadku
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA
Właściwości CZYSTKA
DIETETYKA DZIECIĘCACzystek to jedna z roślin o silniejszym działaniu, które są nam znane.
Obwisła skóra - dietetyka.
DIETETYKA DZIECIĘCAJednak można starać się zapobiec powstaniu tego nieestetycznego problemu, tak by mieć dobre samopoczucie, czuć się dobrze ze swoim ciałem i nie ukrywać się pod workowatymi ubraniami.
Ile dzieci powinny zjadać?
DIETETYKA DZIECIĘCADziś przyjrzymy się kwestii ilości posiłków u dzieci powyżej 1. Roku życia. Pokaże, że nie musisz biegać za swoim maluchem z łyżką, by choć trochę skubnął.
Jedzenie kompulsywne
DIETETYKA DZIECIĘCAKompulsywne objadanie to brak kontroli nad ilością i tempem spożywanych posiłków w ciągu dnia. To zaburzenie odżywiania, które skupia się na niekontrolowanym spożywaniu dużych ilości jedzenia bez odczuwania fizycznego głodu.