Osteopatia w ciąży

Osteopatia w ciąży

Często pada pytanie o bezpieczeństwo takiej terapii. Żeby przyszłe mamy uspokoić, odpowiadamy: jak najbardziej jest to metoda bardzo bezpieczna, delikatna, a zarazem skuteczna. Technika dobierana jest indywidualnie do pacjentki, tak by zapewnić komfort i bezpieczeństwo zarówno mamie jak i rozwijającemu się maleństwu. Jeżeli osteopata uzna, że w Twoim przypadku nie powinno się stosować terapii na pewno o tym poinformuje. 

Ciąża to piękny okres, ale i trudny. Ciało przechodzi ogromne zmiany. Organizm przystosowuje się do nowej sytuacji. Czasami mogą pojawić się problemy jak rwa kulszowa, bóle pleców czy miednicy, bóle głowy, problemy ze snem.

Dzięki technikom osteopatycznym masz szanse przejść przez okres ciąży bardziej komfortowo. Pomagają w zwiększeniu zdolności organizmu do zmian.

Również po porodzie warto zgłosić się do osteopaty, również z dzieckiem. Sprawdzić jak organizm poradził sobie z porodem, ewentualnie popracować z blizną po cesarskim cięciu. U noworodka osteopata sprawdzi jak się miewa jego małe ciałko i organizm po porodzie czy nie ma jakiś napięć i innych problemów/chorób. Ponieważ podczas porodu z powodów działania dużych sił dziecko przeżywa swego rodzaju traumę. Tym bardziej podczas trudnych porodów np. przy użyciu kleszczy. 

Jeżeli masz pytania dotyczące terapii chętnie na nie odpowiemy. Zapraszamy do kontaktu oraz zapisów do naszych osteopatów Macieja, Karola i Adama. To doświadczeni specjaliści, którzy mają indywidualne i holistyczne podejście do każdego pacjenta.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Haptonomia

Haptonomia

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Haptonomia i 3 sposoby na pozytywne emocje podczas ciąży

Osteopatia w ciąży

Osteopatia w ciąży

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Jest to metoda bardzo bezpieczna, delikatna, a zarazem skuteczna. 

Ciąża

Ciąża

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Ciąża jest okresem bardzo trudnym, ciało kobiety zmienia się i dostosowuje do nowego życia, które tworzy się z ciała matki. 

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

OSTEOPATIA KOBIET W CIĄŻY

Każda matka po cesarskim cięciu CC. powinna się zgłosić do Osteopaty lub fizjoterapeuty ze względu na zrosty i napięcia, które mogą być tworzone po tym zabiegu