Co daje terapia cranio sacralna?

Co daje terapia cranio sacralna?

Czy znasz terapię czaszkowo-krzyżową?

Jest to jeden z rodzajów terapii, którą wykonują m.in. osteopaci i pomaga niwelować dysfunkcje wynikające z trzech rodzajów urazów:

• Uraz poporodowy, który powstaje podczas trudnego, interwencyjnego porodu, kiedy prawidłowy cykl oddechowy dziecka zostaje zaburzony, a układ czaszkowo-krzyżowy nie podejmuje fizjologicznej funkcji.

• Urazy fizyczne, które związane są z krótkim zatrzymaniem oddechu w okresie wczesnego dzieciństwa

• Urazy psychiczne, traumy doznane we wczesnym dzieciństwie wywołujące dysfunkcję układu czaszkowo-krzyżowego.

Rozluźnienie układu kranialnego przynosi korzystny wpływ w przypadku dolegliwości związanych z przeciążeniem układu mięśniowego oraz napięciach powstających przy wykonywaniu statycznej pracy przy komputerze.

Terapia czaszkowo-krzyżowa powoduje uwolnienie nagromadzonych, negatywnych emocji, blokujących proces leczenia. Ten rodzaj terapii polecany jest osobom przeciążonym pracą umysłową oraz będących w ciągłym stresie.

Terapia wpływa korzystnie na wzmocnienie systemu immunologicznego, chroniącego nas przed infekcjami. Jest polecana każdemu człowiekowi jako profilaktyka chorób oraz działanie mające na celu utrzymanie organizmu w zdrowiu.

Rozluźnienie napiętych mięśni oraz tkanki łącznej wspomaga pracę układu limfatycznego oraz układu krążenia. W wyniku poprawy cyrkulacji płynów przenoszących składniki odżywcze i tlen, a odprowadzających toksyny następuje usprawnienie funkcjonowania organizmu.

Terapia czaszkowo-krzyżowa z powodzeniem stosowana jest przypadku :

• Autyzmu

• Mózgowego porażenia dziecięcego

• Uszkodzenia rdzenia kręgowego

• Dyskopatii

• Padaczki i stanów padaczkowych

• ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z brakiem koncentracji uwagi) i AADD (Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi u osób dorosłych)

• Dysleksji

• Cesarskiego cięcia

• Porażenia splotu barkowego

Zapraszamy do osteopatów!


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Historia Antoniny - opowieść o kobiecej sile

Historia Antoniny - opowieść o kobiecej sile

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jej ciało opowiadało mi swoją historie z każdym i dzięki temu krok po kroku następowało uwolnienie ciała od zafiksowań.  Bo nasze przeżycia, zwłaszcza przykre, zostawiają ślady w ciele. 

Bruksizm

Bruksizm

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Bruksizm stanowi nie tylko problem stomatologiczny, ale również psychologiczny i społeczny. Może prowadzić do ścierania się powierzchni zębów, zmian zapalnych i zwyrodnieniowych, ale także do problemów ze snem, unikania kontaktów z ludźmi i konfliktów.

Przepuklina brzuszna

Przepuklina brzuszna

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przyczyny powstawania przepuklin są powiązane z zaburzeniami budowy tkanek ograniczających, tworzących ściany jam ciała oraz ze zwiększonym ciśnieniem.

Zespół Cushinga

Zespół Cushinga

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zespół objawów klinicznych będących konsekwencją podwyższonego stężenia glikokortykosteroidów w ustroju.