Reumatyzm – czy jesteście pewni, że wiecie co to za choroba?

Reumatyzm – czy jesteście pewni, że wiecie co to za choroba?

Jest to określenie różnych jednostek chorobowych. Można je zaklasyfikować do dwóch grup. Pierwsza jest związana ze starzeniem się tkanek, mowa tu np. o zwyrodnieniu stawów czy osteoporozie. Druga grupa to niezwiązane z wiekiem, czyli zaburzenia metaboliczne, reumatoidalne zapalenie stawów itd.

Jest to choroba charakteryzująca się bolesnym i przewlekłym przebiegiem. Objawy zapalenia stawów i tkanek wokół są wywołane przez substancje produkowane przez organizm, które nazywane są mediatorami zapalenia. Są to m.in.: prostaglandyna i histamina. Produkowane i uwalniane są przez leukocyty – granulocyty i limfocyty, płytki krwi, makrofagi, a także komórki tuczne.
Przyczyny powstania chorób reumatycznych nie są do końca jasne. Jednak duży wpływ mają czynniki szkodliwe, które działają na organizm.

Reumatyzm bardzo szybko postępuje, ból staje się z czasem bardzo uciążliwy. Dlatego ważne jest, by zapobiegać jego powstaniu i rozwojowi.
Choroby jakie ukryte są pod reumatyzmem to m.im:
- reumatoidalne zapalenie stawów,
- reumatyzm tkanek miękkich,
- choroba zwyrodnieniowa,

Jeśli wystarczająco wcześnie zostanie odkryta ta choroba i równocześnie rozpoczęta będzie odpowiednia terapia, jest duża szansa, że jej rozwój zostanie spowolniony.

Leczenie osteopatyczne może przynieść duże pozytywne skutki ze względu na całościowe podejście do człowieka.
Terapia tkanek miękkich i terapia manualna polepszy odżywienie i ruchomość tkanek - dzięki temu komfort życia się zwiększy a zmniejszy ból towarzyszący codziennie.

Terapie zaczynamy od wizyty u Ostropaty.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Nie możesz utrzymać kubka, czy sztućców? Podczas pisana ciężko aż rozpoznać, że to Twoje pismo?

Migrena oczna

Migrena oczna

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przyczyny jej występowania nie są jasno określone. Najprawdopodobniej duży wpływ mają czynniki genetyczne. Wystąpienie tego rodzaju bólu może być nasilone wówczas, gdy występuje alergia pokarmowa, stres...

Terapia Cranio- Sacralna

Terapia Cranio- Sacralna

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czyli uruchomienie potencjału większego niż 10% wykorzystywanego mózgu.

Marskość wątroby Łódź

Marskość wątroby Łódź

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Czy wiecie, że marskość wątroby to dolegliwość, która rozwija się przez dłuższy czas? Za taki obrót sprawy odpowiedzialne mogą być różne czynniki.