Narodziny pośladkowe

Narodziny pośladkowe

Narodziny pośladkowe, jaki wpływ mają na dzieci?

Może wiesz już po sobie czego można się spodziewać? A może odkryjesz cechy, które masz, a wcale nie przypisywałeś ich do własnych narodzin. 

Masz może poczucie, że Twoje pomysły są jakby inne od wszystkich? 

Dzieci urodzone pośladkowo zazwyczaj stwarzają sobie różne możliwości, jednak później miewają dylemat w jaką stronę najlepiej pójść. 

Kierunek przez nie obrany innym może wydawać się niedorzeczny, jednak oni mają poczucie, że to jest droga najlepsza dla nich. 

W takich sytuacjach często bliscy chcą interweniować, ale dla nich będzie to tylko kolejna opcja do wyboru. 

Należy pomóc im, ale tak by droga obrana przez nich była tą właściwą, ponieważ zmiana na siłę nic dobrego nie przyniesie. Można zaproponować alternatywy, wskazać ich plusy, które mogą skłonić do podjęcia innej decyzji, ale forsowanie własnego zdania nie jest dobrą metodą, gdyż nie można ich „odwrócić” na zawołanie. 

Nie można dawać im poczucia, że krzywdzą innych, jeśli tego nie robią. Należy wpajać, że bycie innym niż wszyscy nie jest złe, obdarzać je miłością i zrozumieniem. A jednocześnie stwarzać odpowiednie warunki, gdyż dzieci urodzone pośladkowo są kreatywne i sprytne. 

Często będą zbaczać z celu, zadania, ale potrzeba po prostu trochę cierpliwości. Trzeba znaleźć w sobie taką cząstkę, która akceptuje inność i znajdować plusy przebywania w ich otoczeniu. 

Dzieci „pośladkowe” potrzebują dużo zrozumienia, miłości i akceptacji. Czasami dobrej rady i wskazanie lepszej ścieżki. Jednak lubią mieć swoje zdanie i trzymać się obranego celu. 

Bibliografia: Narodzić się , Robyn Fernance

A już niebawem coś o… cesarskim cięciu może?

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Prawidłowy rozwój dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Pielęgnacja niemowląt stanowi bardzo ważny element profilaktyki asymetrii ułożeniowej oraz ruchowej!

Autyzm

Autyzm

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Pierwsze objawy są już widoczne na początku życia, z czasem nabierają na sile...

Skolioza

Skolioza

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Wada ta najczęściej rozwija się u dzieci i jest konsekwencją m.in. braku ruchu czy nieprawidłowej postawy przyjmowanej przez dziecko.

Nieprawidłowa kontrola głowy

Nieprawidłowa kontrola głowy

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Nawet w pierwszych dwóch miesiącach życia, kiedy asymetria jest fizjologiczna, dziecko musi umieć spontanicznie odwracać głowę w obu kierunkach.