Narodziny pośladkowe

Narodziny pośladkowe

Narodziny pośladkowe, jaki wpływ mają na dzieci?

Może wiesz już po sobie czego można się spodziewać? A może odkryjesz cechy, które masz, a wcale nie przypisywałeś ich do własnych narodzin. 

Masz może poczucie, że Twoje pomysły są jakby inne od wszystkich? 

Dzieci urodzone pośladkowo zazwyczaj stwarzają sobie różne możliwości, jednak później miewają dylemat w jaką stronę najlepiej pójść. 

Kierunek przez nie obrany innym może wydawać się niedorzeczny, jednak oni mają poczucie, że to jest droga najlepsza dla nich. 

W takich sytuacjach często bliscy chcą interweniować, ale dla nich będzie to tylko kolejna opcja do wyboru. 

Należy pomóc im, ale tak by droga obrana przez nich była tą właściwą, ponieważ zmiana na siłę nic dobrego nie przyniesie. Można zaproponować alternatywy, wskazać ich plusy, które mogą skłonić do podjęcia innej decyzji, ale forsowanie własnego zdania nie jest dobrą metodą, gdyż nie można ich „odwrócić” na zawołanie. 

Nie można dawać im poczucia, że krzywdzą innych, jeśli tego nie robią. Należy wpajać, że bycie innym niż wszyscy nie jest złe, obdarzać je miłością i zrozumieniem. A jednocześnie stwarzać odpowiednie warunki, gdyż dzieci urodzone pośladkowo są kreatywne i sprytne. 

Często będą zbaczać z celu, zadania, ale potrzeba po prostu trochę cierpliwości. Trzeba znaleźć w sobie taką cząstkę, która akceptuje inność i znajdować plusy przebywania w ich otoczeniu. 

Dzieci „pośladkowe” potrzebują dużo zrozumienia, miłości i akceptacji. Czasami dobrej rady i wskazanie lepszej ścieżki. Jednak lubią mieć swoje zdanie i trzymać się obranego celu. 

Bibliografia: Narodzić się , Robyn Fernance

A już niebawem coś o… cesarskim cięciu może?

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Można oszczędzić sobie takich problemów jak problemy z układem ginekologicznym, gastrycznym, moczowym...

OSTEOPATIA może pomóc także Twojemu dziecku!

OSTEOPATIA może pomóc także Twojemu dziecku!

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Wciąż można się spotkać z opinią, że niemowlaki na tyle łatwo się dostosowują i zachowują równowagę mięśniową i szkieletową nie zależnie od sił zewnętrznych działających na nie. Jednak nie jest to prawda.

Narodziny pośladkowe

Narodziny pośladkowe

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Dzieci urodzone pośladkowo zazwyczaj stwarzają sobie różne możliwości, jednak później miewają dylemat w jaką stronę najlepiej pójść...

Kręcz szyi

Kręcz szyi

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Kręcz szyi to nieprzyjemna dolegliwość podczas, której dochodzi do mimowolnego odchylenia szyi w jedną stronę