Kręcz szyi

Kręcz szyi

Kręcz szyi to nieprzyjemna dolegliwość podczas, której dochodzi do mimowolnego odchylenia szyi w jedną stronę. Spowodowana jest wadą w mięśniu mostkowo – obojczykowo – sutkowym.

Gdy kręcz jest lewostronny, wówczas szyja zgina się w lewo, a głowa w prawo, zaś w przypadku prawostronnej ma miejsce odwrotne zginanie. Takie ułożenie, nienaturalne dla człowieka, powoduje rozciągnięcie i duże napięcia mięśni po jednej ze stron szyi, a po drugiej przykurcz i osłabienie mięśnia.
Kręcz szyi wrodzony może być spowodowany występowaniem wady rozwojowej w koścu, bądź zmian dotyczących budowy kręgów w przebiegu choroby Klippela – Feila.

Wrodzony kręcz szyi pochodzenia mięśniowego, dający skrócenie i zbliznowacenie w obrębie mięśnia mięśniu mostkowo – obojczykowo – sutkowego, najczęściej spowodowany jest urazem okołoporodowym w obrębie szyi, przy przechodzeniu dziecka przez kanał rodny.

Kręcz szyi nabyty to przede wszystkim skutek stanów zapalnych takich jak np. zapalenia węzłów chłonnych, zapalenie migdałków, chorób reumatycznych czy dyskopatii.

Podczas leczenia ważną rolę odgrywają ćwiczenia rozciągające mięśnie szyi, masaże, można także zastosować kinesiotaping. Osteopatia ma na celu znalezienie pierwotnej przyczyny dolegliwości .

W naszej przychodni pomoże Marta Andrzejewska, Marta Stanisławska, Monika, Karol i Maciej, zaś u małych dzieci Joanna, Adam i Maciej.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Reagować czy nie?

Reagować czy nie?

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Twój dzidziuś płacze, a Tobie powtarzają, że nie bierz go na ręce, niech sobie popłacze, później będzie lepiej. Słyszałaś takie historie?

Czym jest niedowład ERBA?

Czym jest niedowład ERBA?

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Jest to uszkodzenie górnej części splotu ramiennego, które najczęściej pojawia się przy porodzie. Wszystko na skutek pociągania za kończynę górną.

Kolka u noworodków

Kolka u noworodków

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Inaczej mówiąc jest to ostry, kłujący ból brzucha. Wyróżnić możemy jelitową, nerkową, śledzionową oraz wątrobową. ..

Osteopatia dzieci i niemowląt

Osteopatia dzieci i niemowląt

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Osteopatia to bezpieczna, delikatna, a zarazem skuteczna forma leczenia dla dzieci w każdym wieku.