Duszność

Duszność

Duszności mogą być objawem różnych chorób, mogą być także objawem nerwicy.

Nerwica jest skomplikowanym problemem, który leczy się interdyscyplinarnie, jednak jej przykre następstwa jak duszności można złagodzić terapią manualną lub Osteopatią.
Pracując w okolicy nerwów, które dają połączenia z układem pulmonologicznych można bardzo pomoc w wyżej wymienionym problemie AO

Skąd się biorą duszności w klatce piersiowej i co oznaczają?

Doświadczyłeś może ataku duszności? Najprawdopodobniej jest to konsekwencja czynników fizjologicznych, psychologicznych bądź chorób.

Gdy atak następuje zwiększa się wysiłek jaki wkładany jest w proces oddychania, staje się on szybszy, płytszy, a serce bije dużo szybciej, często też towarzyszy temu zwiększone poczucie niepokoju.

Ze strony biologicznej duszności są spowodowane nieprawidłową współpracą układów krwionośnego i oddechowego.

Najczęstszą przyczyną jest wysiłek fizyczny, ponieważ organizm ma wówczas większe zapotrzebowanie na tlen. Ponadto problem ten może pojawić się, gdy przebywamy na wysokościach.

Duszności mogą być konsekwencją chorób układu oddechowego lecz nie tylko. Do tych pozostałych zaliczyć można: niewydolność serca i jego wady, chorobę wieńcową, choroby ośrodkowego układu nerwowego, zaburzenia metaboliczne czy niedokrwistość.

Kolejną przyczyną duszności jest podłoże psychiczne i choroby z nim związane takie jak: nerwica, ataki histerii, stany lękowe, fobie czy stres.
W sytuacjach skrajnych do duszności doprowadza: obrzęk płuc, odma opłucnowa, zator tętnicy płucnej czy astma oskrzelowa.

Wszystko co powoduje ataki duszności można niwelować. Po poznaniu przyczyn, objawów jej towarzyszących oraz postawieniu diagnozy, powinno się wdrożyć odpowiednią terapię.

Można w takim przypadku skorzystać z naszej pomocy!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Zespół Ehlersa-Danlosa

Zespół Ehlersa-Danlosa

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Grupa chorób genetycznych, które dotyczą tkanki łącznej, spowodowanej mutacjami punktowymi genów kodujących struktury kolagenu lub regulujących obróbkę postranslacyjną lub postranskrypcyjną białka.

Sarkoidoza

Sarkoidoza

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przebieg sarkoidozy może być zmienny. U około 85% chorych sarkoidoza ustępuję samoistnie w ciągu dwóch lat. Jednak u ok. 10-30% chorych przebieg jest przewlekły, a często nawet postępujący.

Menopauza

Menopauza

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Menopauza i okres, który ją poprzedza czyli klimakterium pojawia się wówczas, gdy przysadka mózgowa spowalnia, jajniki już nie uwalniają jajeczek, a co za tym idzie przestajemy mieć możliwość zajścia w ciąże

Zdrowie

Zdrowie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Kiedyś bardzo dawno temu obserwowałem ludzi medycyny i paramedycyny - jak z łatwością mogą pomoc schorowanemu człowiekowi