Poród dziecka

Poród dziecka

Rozglądając się po ulicy, wśród bliskich i znajomych, gdzie okiem sięgnąć można spotkać przyszłą mamę, albo już rodzinę w komplecie. To ogromny dar, że możemy przyczyniać się do czegoś tak pięknego, że możemy dać drugiej istocie życie, możliwość zobaczenia tego co my widzimy i obdarzyć ją miłością. 

Czerpiąc wiedzę z doświadczenia i literatury przybliżymy Wam tematykę związaną z rodzajami i okolicznościami porodu oraz tym jak mogą wpływać na życie, charakter dziecka itp. 

Miłej lektury !!

Bez wątpienia w większości przypadków sposób w jaki przyszliśmy na świat wpływa na wiele aspektów naszego życia, np. na to jak się uczymy. 

Oto kilka przykładów jakie cechy możemy nabyć podczas konkretnych rodzajów przyjścia na świat.

Pierwszy przykład dotyczy rodzenia się „szybko”, gdy podekscytowanie ze zmiany środowiska płynnego na wypełnione powietrzem było bardzo duże lub poród był wywołany i przez to wszystko szybciej przebiegało lub mama chciała mieć już to za sobą. 

Okazuje się, że dzieci z „szybkiego” porodu będą np. łatwiej przyswajać nowe pojęcia oraz często przerywać współrozmówcy, bo już zrozumieli co chciał przekazać. 

Drugi przykład to dzieci urodzone ze znieczuleniem. Często takie osoby zachowują się jakby były nieobecne podczas nauki, koncentracji, wypełniania poleceń itp. Wyłączają się, sprawiając wrażenie „śniących na jawie”.

Jeszcze jeden przypadek odnosi się do dzieci urodzonych pośladkowo. Odznaczają się tym, że w większości sytuacji stwarzają kilka możliwości do wyboru, jednak często później nie mogą się zdecydować jaki kierunek obrać. 

Rodzajów porodów jest wiele, a my chcemy pokazać Wam jak wpływa na ukształtowanie się charakteru dziecka. Przejdziemy przez poród „dużych” dzieci, z pępowiną owiniętą wokół szyi. kleszczowy, poprzez poród przedwczesny, bliźniąt i wiele innych. 

Zapraszamy do następnych części, śledźcie nas na bieżąco na FB i Instagramie. 

W naszej przychodni Osteopatia pediatryczna zajmuje się Adam i Maciej oraz fizjoterapetuka Joanna.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Osteopatia pediatryczna a dotyk

Osteopatia pediatryczna a dotyk

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Jesli ktoś zwraca się do nas agresywnie podniesionym głosem, zamiast normalnie z nami rozmawiać jak się czujecie?

A jak dotyka nasze ciało bez wyraźnego przyzwolenia jak wówczas to odbieramy ? 

Ono już słyszy

Ono już słyszy

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Przez powłoki brzuszne docierają również dźwięki z otoczenia zewnętrznego, rozmowy mamy i taty czy dźwięki telewizora i radia.

Wpływ migającego światła na dziecko

Wpływ migającego światła na dziecko

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Rodzicu! Nie bądź egoistyczny! Miałeś podwórko? Miałeś zabawę w chowanego? Miałeś granie w państwa i miasta? Miałeś klocki? Był trzepak? Było uciekanie przed czarną wołgą czy kostuchą? 

Makrocefalia

Makrocefalia

OSTEOPATIA NIEMOWLĄT I DZIECI

Jest potocznie zwana wielkogłowiem, wada rozwojowa, której najbardziej charakterystycznym objawem jest większy obwód głowy.