Pierwsza wizyta u osteopaty

Pierwsza wizyta u osteopaty

Wielu z Was podczas pierwszego kontaktu z nasza przychodnią pyta jak wygląda pierwsza wizyta u osteopaty. Czego można się spodziewać, czy jest już wtedy wykonywana terapia?

Dlatego dziś chcielibyśmy opowiedzieć krótko czego można oczekiwać, gdy pierwszy raz pojawiasz się u osteopaty.

W naszej przychodni pierwsza wizyta osteopatyczna trwa ok. 60min. Jest to czas zarówno na rozmowę, wywiad jak i terapię. Ale od początku.

Osteopatia w Polsce wciąż jest nową dziedziną dla wielu osób, gdzie jednocześnie np. w USA Ci specjaliści mają większe pole manewru, gdyż świadomość ludzi, odnośnie możliwości i zastosowania osteopatii jest znacznie większa. Ale na szczęście i u nas świadomość rośnie.

Podczas pierwszego kontaktu z osteopatą stawiana jest diagnoza. Doświadczony terapeuta bierze pod uwagę wszelkie możliwe czynniki. Jednym z narzędzi pracy jest obserwacja. Osteopata przypatruje Ci się już od samego początku, zwraca uwagę np. na sposób siedzenia, wstawania, chodzenia, przyjmowane postawy ciała, wygląd (np. koloryt skóry, wygląd źrenic itp.). Na początek luźna rozmowa, gdyż dobrze jest poznać pacjenta od A do Z. Przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Tak np. osteopata będzie pytał o wiek, wykonywaną pracę, hobby, jak przebiega standardowy dzień, jakie objawy towarzyszą dolegliwości, od jak dawna one są, czy zmieniają się w czasie itp. Warto w tym przypadku nie zatajać żadnej informacji, ponieważ coś z pozoru dla nas błahego, bez znaczenia, może okazać się dla osteopaty kluczowe w diagnozie.

Kolejno przechodzimy do działania, tu specjalista może wykorzystać szereg technik i metod, które pomagają w diagnozie. Ten etap dobrze obrazuje przysłowie „po nitce do kłębka”, ponieważ badając ciało pacjenta osteopata odkrywa różne zależności w jego ciele.

Po pierwszej terapii przedstawiane są zalecenia, indywidualnie dopasowane do potrzeb pacjenta. Na tym etapie może okazać się, że nasz osteopata zaleci kilka wizyt u terapeuty manualnego, a w między czasie jeszcze dwa spotkania z nim. Ale to tylko przypuszczalny scenariusz.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, diagnozy, nie wiesz, gdzie leży problem Twoich dolegliwości zapisze się do osteopaty na pierwszą wizytę osteopatyczną:

UMÓW WIZYTĘ ONLINE

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Sarkoidoza

Sarkoidoza

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Przebieg sarkoidozy może być zmienny. U około 85% chorych sarkoidoza ustępuję samoistnie w ciągu dwóch lat. Jednak u ok. 10-30% chorych przebieg jest przewlekły, a często nawet postępujący.

Nagłe cesarskie cięcie

Nagłe cesarskie cięcie

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Otóż osoby urodzone poprzez cesarskie cięcie mają silnie ugruntowane poczucie, że droga którą wybierają jest najlepsza jaką mogli wybrać...

Astma oskrzelowa

Astma oskrzelowa

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Astma oskrzelowa jest to przewlekła choroba zapalna dróg oddechowych, która polega głównie na napadach duszności.

Jak migrena i zawroty głowy zniknęły

Jak migrena i zawroty głowy zniknęły

OSTEOPATIA DOROSŁYCH

Jej ciało opowiadało mi swoją historie z każdym i dzięki temu krok po kroku następowało uwolnienie ciała od zafiksowań.  Bo nasze przeżycia, zwłaszcza przykre, zostawiają ślady w ciele.