Refleksologia - historia pacjenta

Refleksologia - historia pacjenta

 

Gdy refleksoterapia okazała się jedyną właściwą metodą...

Dwa miesiące temu otrzymaliśmy telefon od Szymona, podłamanym głosem poprosił o pomoc, powiedział, że jesteśmy jego ostatnią deską ratunku, a próbował już różnych metod...

Jego problem to wahania ciśnienia i silne nawracające bóle głowy. Mimo leków, licznych wizyt u specjalistów problem nie znikał. I mimo, że Szymon to człowiek, który jak się okazało z jego opowieści, zawsze był pełen energii, zarażał innych uśmiechem, to problemy i dolegliwości jakie go dopadły nie dawały mu się cieszyć życiem tak jak kiedyś. Były momenty, że bał się nawet wyjść z domu, by na przystanku czy w sklepie nie zasłabnąć...

Postanowiłam więc pokierować go do osteopaty na sprawdzenie, a kolejno do naszej terapeutki o "złotych dłoniach" ➡️ Marta Andrzejewska to doświadczona fizjoterapeutka i refleksolog, już po pierwszych zabiegach u niej z refleksoterapii Szymon poczuł ogromną poprawę, bóle głowy coraz rzadziej nawracały, aż w końcu dały mu spokój, a ciśnienie się ustabilizowało.

Ktoś by pomyślał... Jakim cudem można cokolwiek zdziałać uciskając stopy? Zwłaszcza jeżeli problem nie dotyczy stóp... Otóż!! można, nawet można bardzo dużo, zwłaszcza jeżeli terapeuta jest doświadczony.

Aby przybliżyć kilka informacji o REFLEKSOTERAPII, zapraszamy do dalszej lektury:

To forma terapii, która cieszy się coraz większą popularnością. Wymaga traktowania człowieka jako całości - ciało, umysł i dusza.

Terapeuta nie zajmuje się tylko pojedynczą jednostką chorobową czy leczeniem objawowym, ale rozważa powstałą dolegliwość w odniesieniu do całego organizmu.

Refleksoterapeuta ma na celu oddziaływać na pacjenta w taki sposób, żeby odzyskał on stan równowagi (fizjologicznej), a dzięki temu także zdrowie. Zasada brzmi, że refleksologia tylko pomaga, gdyż organizm leczy się sam. Terapeuta ma zadziałać tak, by pomóc mu naturalnie wrócić do prawidłowego funkcjonowania.

Pierwsze wzmianki o uzdrawiającym wpływie dotyku stóp można odszukać w starożytnym Egipcie czy Chinach. Już wtedy poznano leczenie poprzez oddziaływanie na meridiany.

Kiedy warto zastosować refleksoterapię?

Oto kilka przykładów:
• bóle kręgosłupa
• schorzenia zatok
• bóle głowy
• bezsenność
• problemy z ciśnieniem
• problemy z przemianą materii, niestrawnością, zgagą
• infekcje górnych dróg oddechowych i pęcherza moczowego
• choroby kobiece
• nadwrażliwość jelit
• egzema i wiele innych.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: REFLEKSOTERAPIA

Refleksologia - historia pacjenta

Refleksologia - historia pacjenta

REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapeuta ma na celu oddziaływać na pacjenta w taki sposób, żeby odzyskał on stan równowagi (fizjologicznej), a dzięki temu także zdrowie.

Refleksoterapia

Refleksoterapia

REFLEKSOTERAPIA

Refleksoterapia to rodzaj leczniczego masażu, podczas którego stymuluje się odpowiednie punkty oraz strefy, przyporządkowane poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.