Szpinak

Szpinak

Z dzieciństwa kojarzę go przede wszystkim z bohaterem bajki, który zwany był Popeye. To właśnie ten super produkt dawał mu niesamowitą siłę. Może coś w tym jest?

Przekonajmy się jakie właściwości i witaminy zawiera szpinak!

Można jego oddziaływanie na organizm określić mianem – holistycznego. Można wyróżnić jego właściwości zdrowotne, lecznicze, a nawet odchudzające. Jest bogaty w różnego rodzaju składniki, dzięki którym ma tak wiele zastosowań. Wiedza na jego temat, aż zachęca do częstszego włączania go do diety, czy to w postaci surowej, duszonej czy gotowanej. Można podać go w towarzystwie wielu potrwa, którym nadaje ciekawy smak.

Witaminy i pierwiastki jakie w nim znajdziemy to m.in.: wit. A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E i K, kwas foliowy, kwas pantotenowy, potas, magnez, wapń, cynk, żelazo, fosfor, sód, miedź, selen itd. Ponadto znajdują się w szpinaku antyoksydanty.

Zastosowanie szpinaku: 

- doskonale działa na urodę, dzięki zawartym w nim antyoksydantom, 

- poprawia pracę mózgu, pamięć i koncentrację, 

- wzmacnia siłę mięśni, zwiększa ich wydolność i odporność, 

- wpływa na obniżenie ciśnienia tętniczego krwi,

- obniża poziom złego cholesterolu, 

- dobry jest dla kobiet w ciąży, dzięki zawartości kwasu foliowego,

- polecany jest dla osób zestresowanym oraz tym, których męczą bóle głowy, 

- polecany jest chorym na anemie, dzięki zawartości żelaza,

- sprawdza się podczas odchudzania, ponieważ ma niską kaloryczność oraz zawiera tylakoid, który powstrzymuje trawienie tłuszczów i hamuje uczucie głodu. 

Myślę, że takie zalety szpinaku powinny zachęcić niejedną osobę do włączenia go w dietę. Polecam, Sonia Orszulak.

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: DIETETYKA DZIECIĘCA

Dietetyka - Kukurydza

Dietetyka - Kukurydza

DIETETYKA DZIECIĘCA

Ziarno kukurydzy zawiera składziki takie jak białko, tłuszcz, węglowodany, beta-karoten, B1, B2, E, PP i C. Znajdziemy w niej dużo witamin z grupy B, przede wszystkim tiaminę i niacynę, ale także minerały: sód, potas, wapń, fosfor, żelazo, magnez, miedź, nikiel, cynk, chrom oraz selen...

Woda smakowa

Woda smakowa

DIETETYKA DZIECIĘCA

Wiele osób niechętnie sięga po zwykłą wodę, często zastępując ją innymi płynami. Część z nich wypija duże ilości wody smakowej. Czy to dobry zamiennik?

Jedzenie kompulsywne

Jedzenie kompulsywne

DIETETYKA DZIECIĘCA

Kompulsywne objadanie to brak kontroli nad ilością i tempem spożywanych posiłków w ciągu dnia. To zaburzenie odżywiania, które skupia się na niekontrolowanym spożywaniu dużych ilości jedzenia bez odczuwania fizycznego głodu.

Dietetyka - Neofobia

Dietetyka - Neofobia

DIETETYKA DZIECIĘCA

Czy dziecko nie chce jeść nowych produktów? Lub produktów, które już jadło, ale kupowano je w innym sklepie więc ma inne opakowanie?