Kinesiology Taping – kiedy jest wykorzystywany?

To inaczej plastrowanie, metoda, która jest często wykorzystywana w fizjoterapii. Polega na wprowadzeniu fizjologicznych, bądź mechanicznych zmian w ciele pacjenta.
Do tych zabiegów wykorzystywane są plastry, inaczej tapy.
Pewnie zdarzyło się, że zauważyliście u kogoś na plecach, ręku, nodze kolorowe plastry naklejone w różne kształty. Często właśnie sportowców można z nimi spotkać. Ale w naszej przychodni terapeuci również stosują tą technikę, jeżeli uważają, że jest potrzebna w danym przypadku.
Indywidualny sposób obklejenia ma za zadanie przyczynić się do poprawy funkcji mechanicznej miejsca aplikacji. Czyli nic innego jak polepszyć działanie mięśni, więzadeł, powięzi czy stawów, bądź działać odruchowo na układ nerwowy, krwionośny czy limfatyczny.
Kiedy najczęściej wykorzystywany jest taping? Np. przy dolegliwościach jak:
- łokieć tenisisty
- uraz kolana
- niestabilność barku
- korekcja postawy
- bóle przeciążeniowe mięśni (kręgosłupa lędźwiowego, szyi czy karku)
- rozejście kresy białej
- uszkodzenia stożka rotatorów
- w stanach pooperacyjnych
Oczywiście jest to najczęściej uzupełnienie całej terapii, by osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty zabiegów z zakresu fizjoterapii czy osteopatii.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Hiperlordoza
TERAPIA MANUALNAFizjologiczne wygięcie odcinka lędźwiowego w płaszczyźnie strzałkowej jest większe niż normalnie. Można powiedzieć, że dół pleców pogłębia się i dochodzi do przedniego pochylenia miednicy.

Płaskostopie
TERAPIA MANUALNAA jednak jakby nie patrzeć jest to rodzaj deformacji stopy, objawiający się obniżeniem bądź zanikiem wysklepienia jej powierzchni.

Zespół Bolesnego Barku (ZBB)
TERAPIA MANUALNADolegliwość objawiająca się silnym bólem barku, zwłaszcza w niektórych pozycjach rąk.

Zespół cieśni nadgarstka
TERAPIA MANUALNAKanał nadgarstka to charakterystyczna szczelina, którą oddzielają kości oraz więzadła nadgarstka, przez który przechodzi nerw pośrodkowy, umożliwiający czucie i ruchomość w dłoni.