Ból barku

Ból barku

Ból barku leczenie 

Bark to bez wątpienia jedno z miejsc silniej narażonych na wystąpienie urazu, chociażby ze względu na fakt, że mięśnie i stawy, które tam znajdziemy pracują niemal cały czas. Toteż każdy, nawet niewielki ból, odczuwamy dużo bardziej.

Coraz młodsi ludzie borykają się z tą przypadłością. Lekarze najczęściej doszukują się problemów w małej aktywności fizycznej, gdy organizm, który jest nie przyzwyczajony do ruchu, aktywności, może zareagować bólem. Może także pojawić się kontuzja - źle podniesiony ciężar, zbyt gwałtowny ruch ręką.. i uraz gotowy.
Jednak przyczyn bólu możemy doszukiwać się także w stanach zapalnych w obrębie stawów, dyskopatii, zmianach zwyrodnieniowych odcinka szyjnego kręgosłupa, stres (powodujący usztywnienie i napięcie mięśni).
Jeśli mięśnie są usztywnione, ściśnięte, wówczas dociskają one powierzchnie stawów do siebie, a co za tym idzie, utrudniają poruszanie ręką.

Rzeczą oczywistą jest, że nie zawsze ból musi oznaczać coś poważnego. Czasami może wystarczy dać mięśniom trochę luzu, dobrze zrobi im także masaż rozluźniający. Pomoże im to się zregenerować.
Ważne, by poznać przyczynę bólu. Dlatego wizyta u specjalisty pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz poradzić sobie z bólem i dolegliwościami.

Jeśli Twój bark odmawia posłuszeństwa, zapraszamy do Centrum Osteopatii.

Nasi terapeuci wezmą Cię pod lupę i naprawią to co się zepsuło!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Czy czujesz ciągły ból i napięcie, które towarzyszą Ci każdego dnia?

Czy czujesz ciągły ból i napięcie, które towarzyszą Ci każdego dnia?

TERAPIA MANUALNA
Napięcia mięśniowe

Napięcia mięśniowe

TERAPIA MANUALNA

Otóż mianem „zbędnego” możemy określić coś co dzieje się pomiędzy skurczem mięśnia (poza kontrolą), a jego lepko – sprężystym napięciem. Jest to rodzaj kurczu, który ma możliwość wywołania u nas bólu...

Bóle obręczy barkowej

Bóle obręczy barkowej

TERAPIA MANUALNA

Problem ten to skutek wadliwych struktur ścięgien, mięśni, stawów oraz torebek stawowych, które zaangażowane są w ruchy barków.

Anatomia stawu biodrowego

Anatomia stawu biodrowego

TERAPIA MANUALNA

Wszelkie urazy związane ze stawem biodrowym są bardzo niebezpieczne, a w dodatku mocno uciążliwe w życiu codziennym.