Naciągnięte więzadło

Jest to jeden z najczęstszych urazów, któremu w dużej mierze ulegają osoby aktywne fizycznie i sportowcy. Objawy są uciążliwe, jednak postępując zgodnie z zaleceniami specjalisty i podejmując odpowiednią terapię, szansa na powrót do sprawności jest bardzo duża.
Więzadła to nic innego jak struktury spajające kości, dzięki którym mamy możliwość wykonywać ruchy. Są elementem elastycznym, jednak niezbyt rozciągliwym, przez co często dochodzi do ich naderwania czy naciągnięcia. Najczęściej dzieje się tak w wyniku nadmiernego napięcia mięśni, ścięgien i więzadeł.
Podstawowym objawem naciągnięcia więzadeł jest krwiak wewnątrz bądź na zewnątrz stawu. Ponadto pojawia się:
- obrzęk,
- zasinienie,
- ból narastający podczas wykonywania ruchów,
- problem z poruszaniem,
- ograniczenie ruchu w danym stawie.
Bez wątpienia najlepiej przy takiej kontuzji skonsultować się ze specjalistą. Odpowiednie ćwiczenia i terapia pozwolą na powrót do zdrowia i przywrócenie odpowiedniej ruchomości w stawie.
Celem terapii jest:
- zmniejszenie stanu zapalnego,
- zwiększenie siły mięśniowej,
- zwiększenie zakresu ruchomości,
- przyspieszenie gojenia i regeneracji więzadeł.
Stosuje się również ćwiczenia propriocepcji (czucia głębokiego), trening funkcjonalny, aby zwiększyć stabilność stawu.
Należy także zastosować się do wszelkich zaleceń, strać się nie nadwerężać obszaru kontuzjowanego, tak aby nie pogorszyć sytuacji.
W tym przypadku pomoże - Mateusz, Monika, Marta.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Pierwszy raz na siłowni
TERAPIA MANUALNANa siłowni nie jesteś sam! Zazwyczaj pierwsza wizyta na siłowni wiąże się z darmowym pierwszym treningiem personalnym lub odprowadzeniem po sali...

Nordic walking
TERAPIA MANUALNANordic walking najłatwiej określić jako maszerowanie z kijkami biegowymi lub narciarstwo biegowe bez nart.

Blizna a zmęczenie
TERAPIA MANUALNAW chwili gdy dojdzie do głębokiego uszkodzenia skóry, ma miejsce uszkodzenie ciągłości oraz jej warstw głębokich, wówczas dochodzi do wytworzenia blizn.

Ból krzyża
TERAPIA MANUALNAWielu z nas zmaga się z problemem bólu krzyża. Okazuje się, że bardzo ważna jest nasza postawa i ergonomia.