Nie garb się!

Nie garb się!

Usłyszeliście kiedyś od kogoś „NIE GARB SIĘ”!?? 

Jeśli sprawiło to, że się wyprostowaliście i rzadziej się garbiliście to super! Gdyż garbienie się może mieć kilka poważnych konsekwencji dla zdrowia. 

Oczywiście pierwsza ważna i najczęstsza kwestia to dolegliwości bólowe. Zlokalizowane są zwłaszcza między łopatkami i w okolicach szyi, ponadto możemy czuć kłocie w klatce piersiowej. Jest to dość uciążliwe, gdyż przeszkadza nam cieszyć się dniem i efektywnie pracować, a wówczas często sięga się po leki przeciwbólowe bądź różnego rodzaju maści. Co nie do końca jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę.

Po drugie garbiąc się, wysuwamy do przodu brodę, co wpływa na uciskanie mięśni szyi i górnej części pleców oraz gdy zaciśniemy jednocześnie mięśnie twarzy i szczękę doprowadzić może to do powstania uporczywych bólów głowy, które mogą mieć także charakter migrenowy. 

Po trzecie częste garbienie i ściskanie tym samym narządów wewnętrznych prowadzi do problemów z trawieniem oraz spowolnienia przemiany materii. Taka postawa wpływa również na zmniejszenie ilości dostarczanego tlenu do komórek i mózgu, skutkuje to gorszą wydolnością, coraz trudniej uprawia się jakiekolwiek sporty, a to najprostsza droga do „przytulenia” zbędnych kilogramów. 
Kolejna kwestia odnosi się do garbienia się i wysuniętej przy tym żuchwy, jest to zmuszanie mięśni do pracy w nienaturalnej pozycji przez długi okres, a to prowadzi do trwałych odkształceń kręgosłupa. Tego typu konsekwencje można wyeliminować jedynie dzięki pomocy fizjoterapeuty.

Więc albo pierś do przodu, albo jeśli już problem się pojawił to po pomoc zapraszamy do nas!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Udar

Udar

TERAPIA MANUALNA

Tylko odpowiednio szybko udzielona pomoc może uratować życie i zmniejszyć zmiany, które zajdą w mózgu po udarze...

Blizna a zmęczenie

Blizna a zmęczenie

TERAPIA MANUALNA

W chwili gdy dojdzie do głębokiego uszkodzenia skóry, ma miejsce uszkodzenie ciągłości oraz jej warstw głębokich, wówczas dochodzi do wytworzenia blizn.

Grupa mięśni kulszowo-goleniowych

Grupa mięśni kulszowo-goleniowych

TERAPIA MANUALNA

Bardzo często są problematyczne ze względu na kontuzje, przykurcze lub zwiększone napięcie mięśniowe.

Rower a fizjoterapia

Rower a fizjoterapia

TERAPIA MANUALNA

Czy wiemy co może powodować zła pozycja na rowerze lub nieodpowiedni ubiór?