Nie garb się!

Nie garb się!

Usłyszeliście kiedyś od kogoś „NIE GARB SIĘ”!?? 

Jeśli sprawiło to, że się wyprostowaliście i rzadziej się garbiliście to super! Gdyż garbienie się może mieć kilka poważnych konsekwencji dla zdrowia. 

Oczywiście pierwsza ważna i najczęstsza kwestia to dolegliwości bólowe. Zlokalizowane są zwłaszcza między łopatkami i w okolicach szyi, ponadto możemy czuć kłocie w klatce piersiowej. Jest to dość uciążliwe, gdyż przeszkadza nam cieszyć się dniem i efektywnie pracować, a wówczas często sięga się po leki przeciwbólowe bądź różnego rodzaju maści. Co nie do końca jest dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę.

Po drugie garbiąc się, wysuwamy do przodu brodę, co wpływa na uciskanie mięśni szyi i górnej części pleców oraz gdy zaciśniemy jednocześnie mięśnie twarzy i szczękę doprowadzić może to do powstania uporczywych bólów głowy, które mogą mieć także charakter migrenowy. 

Po trzecie częste garbienie i ściskanie tym samym narządów wewnętrznych prowadzi do problemów z trawieniem oraz spowolnienia przemiany materii. Taka postawa wpływa również na zmniejszenie ilości dostarczanego tlenu do komórek i mózgu, skutkuje to gorszą wydolnością, coraz trudniej uprawia się jakiekolwiek sporty, a to najprostsza droga do „przytulenia” zbędnych kilogramów. 
Kolejna kwestia odnosi się do garbienia się i wysuniętej przy tym żuchwy, jest to zmuszanie mięśni do pracy w nienaturalnej pozycji przez długi okres, a to prowadzi do trwałych odkształceń kręgosłupa. Tego typu konsekwencje można wyeliminować jedynie dzięki pomocy fizjoterapeuty.

Więc albo pierś do przodu, albo jeśli już problem się pojawił to po pomoc zapraszamy do nas!

Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie


<< POWRÓT

Inne z kategorii: TERAPIA MANUALNA

Jak postawa wpływa na mięśnie i nie tylko...

Jak postawa wpływa na mięśnie i nie tylko...

TERAPIA MANUALNA

Każdy z nas utrzymując się dłużej w jednej pozycji ciała wie, że bardzo szybko pojawią się nadmierne napięcia wywołujące ból.

Skręcona kostka

Skręcona kostka

TERAPIA MANUALNA

O ile fakt pierwszego skręcenia może być wynikiem niefortunnego ciągu przyczynowo-skutkowego, czyli nie zauważenie krawężnika i nieszczęście gotowe... To kolejne i kolejne skręcenie tej samej kostki to wynik źle przeprowadzonego procesu gojenia tkanek.

Jak przeciwdziałać stanom zapalnym

Jak przeciwdziałać stanom zapalnym

TERAPIA MANUALNA

Układ odpornościowy zostaje rozregulowany głównie poprzez zbyt dużą ekspozycję na antygeny oraz pośrednio przez czynniki zaburzające równowagę układów nerwowego i endokrynnego.

Ból kręgosłupa szyjnego

Ból kręgosłupa szyjnego

TERAPIA MANUALNA

Najczęstszą przyczyną bólów jest napięcie mięśni i przeciążenie kręgów kręgosłupa.