Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Jest to wciąż problem bardzo wstydliwy dla większości kobiet. Około 30-50% osób cierpi na ten problem, a aż 10% przed 40 rokiem życia. W przedziale od 40 do 60 roku staje się bardziej zaawansowana ta dolegliwość, co z czasem staje się uciążliwe w życiu codziennym.
Do najczęstszych przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu dochodzi poprzez czynniki, które osłabiają zwieracz cewki moczowej. Są to m.in.:
- ogólne osłabienie mięśni dna miednicy,
- ciąża,
- uszkodzenia poporodowe,
- genetyczne osłabienie tkanki łącznej,
- przewlekły i męczący kaszel (np. u palaczy), powoduje to podwyższone ciśnienie śródbrzusze, które osłabia zwieracze cewki,
- otyłość brzuszna, nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu prowadzi do poniesienia ciśnienia w jamie brzusznej.
W walce z tym problemem, bardzo ważna jest wzmacnianie mięśni dna miednicy, poprzez ćwiczenia Kegla. Tak naprawdę, każda kobieta powinna mieć w codziennym rytuale dbanie o te mięśnie, zwłaszcza, gdy ma tendencję do mimowolnego nietrzymania moczu. Udowodnione, że osoby wykonujące regularnie i właściwie odpowiednie ćwiczenia, mają ogromną szansę na pozbycie się tego wstydliwego problemu. Mimo, że nie jest to metoda na wszystkie typy, warto najpierw skorzystać z niej, zanim podejmiesz się jakichkolwiek inwazyjnych zabiegów.
W naszej przychodni problemem nietrzymania moczu zajmuje się Monika.
Nie wstydź się, wiele osób wśród nas boryka się z tymi samymi dolegliwościami. Mimo, że jest to krępujące, warto przezwyciężyć obawy, ponieważ terapeutka może Wam pomóc.
Umów wizytę online >> lub Umów wizytę telefonicznie
<< POWRÓT
Inne z kategorii: UROGINEKOLOGIA

Rozejście mięśnia prostego brzucha - historia Joanny
UROGINEKOLOGIAWiele z nas boryka się z problemem rozejścia mięśnia prostego brzucha. Ale czy wiemy jak powinnyśmy postępować, gdy zauważymy pierwsze symptomy? Gdzie warto skierować swoje kroki?

Obniżenie narządów miednicy
UROGINEKOLOGIAProblem z którym często można się spotkać, a wiele z nas wciąż się go wstydzi. Pojawia się u ok. 6-11 % kobiet, niestety im starsza osoba tym problem się natęża.

Profilaktyka w rozejściu mięśnia prostego brzucha
UROGINEKOLOGIADowiedz się jak powinna wyglądać profilaktyka, która pomoże uniknąć rozejścia mięśnia prostego brzucha.

Rozejście mięśnia prostego brzucha
UROGINEKOLOGIARozejście mięśnia prostego brzucha jak przedstawia definicja, to oddzielenie się na boki każdej z głów mięśnia prostego, który umiejscowiony jest w obrębie przedniej ściany brzucha, a przy tym poszerzeniem kresy białej.